Українцям без лічильників доводиться платити комуналку за своїх сусідів: як працює механізм неврахованих платежів

Українцям, які не мають у своїй квартирі лічильника тепла або води, однак у будинку в них стоїть загальний лічильник, доводиться оплачувати ресурс не лише за себе, а ще й за своїх сусідів із лічильниками. Через це у мешканців без лічильника комуналка набагато вища, ніж у мешканців, які мають у квартирі прилад обліку.

Українцям без лічильників доводиться платити комуналку за своїх сусідів: як працює механізм неврахованих платежів - today.ua

Так відбувається через те, що загальнобудинковий лічильник показує не лише сумарну витрату ресурсу по квартирах, а й витрати на внутрішньобудинкові комунікації. Наприклад, якщо йдеться про опалення, то це витрати на обігрів сходових маршів, підвальних приміщень, можливо, горища. А якщо це стосується води, то, як правило, до загальної витрати входять також втрати від вентиля, що капає, десь у підвалі, та інші витоки.

Таким чином, якщо в 100-квартирному будинку в 70 квартирах є лічильники, то їх мешканці заплатять лише за ресурс, який самі витратили. А ось решті 30 доведеться оплачувати ту кількість ресурсу, яка вийшла при відніманні з показань загальнобудинкового лічильника суми показань квартирних лічильників. Отака суцільна несправедливість. Українцям без лічильників доводиться платити комуналку за своїх сусідів: як працює механізм неврахованих платежів Звичайно, можна було б встановити лічильники у кожній квартирі, і на цьому несправедливість була б усунута. Проте це неможливо, бо, по-перше, теплові лічильники не кожній сім'ї по кишені. А по-друге, наприклад, у старих будинках (хрущовках) система опалення спроектована так, що не дозволяє встановлювати індивідуальні лічильники в квартирах.

На таку проблему звернули увагу у Київтеплоенерго. Комунальники пропонують змінити методику розрахунку сум у платіжках за комуналку.

"Щоб забезпечити якісний та справедливий розподіл спожитого тепла між жителями таких будинків, ми в черговий раз звернулися до Мінрегіону з пропозиціями внести зміни. Запропонували встановити верхню межу нарахувань для будинків, де понад 70% квартир обладнано індивідуальними приладами обліку", – розповів один із топ -менеджерів Київенерго Костянтин Лопатін.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення, за чий рахунок встановлюватимуться лічильники тепла в багатоквартирних будинках.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel