Українцям автоматично продовжили субсидії та інші соцвиплати: стало відомо, чи доведеться їх повернути після війни

Усім українцям, які отримували субсидії та інші соцвиплати, продовжили їх автоматично. При цьому Мінсоцполітики дало роз'яснення, чи доведеться громадянам повертати отримані гроші після війни, якщо виявиться, що вони не мали на них права.

Українцям автоматично продовжили субсидії та інші соцвиплати: стало відомо, чи доведеться їх повернути після війни - today.ua

У зв'язку із запровадженням військового стану в Україні, багато органів соціального захисту на місцях тимчасово припинили свою роботу. Крім того, багато українців були змушені залишити рідні місця та вирушити в евакуацію. Тому люди об'єктивно не можуть переоформити субсидії та інші соцвиплати, які вони отримували до війни.

У зв'язку з цим уряд вирішив автоматично продовжити всі соціальні виплати. Вони будуть продовжені на весь період дії воєнного стану та ще на місяць після його скасування. Українцям автоматично продовжили субсидії та інші соцвиплати: стало відомо, чи доведеться їх повернути після війни При цьому в деяких громадян могли об'єктивно змінитись умови, що впливають на призначення субсидії або інших соцвиплат. Наприклад, хтось перед війною зробив дороге придбання, хтось змінив місце роботи на високооплачуване. У мирний час це могло вплинути як на розмір соцвиплат, так і на сам факт їх отримання. Тобто за більш високих доходів сім'я могла втратити право на субсидію або інші соцвиплати.

Тому багато громадян непокояться, чи не доведеться їм після війни у зв'язку з урахуванням нових обставин повертати отримані соцвиплати. В уряді запевнили, що не доведеться.

"Проведення перерахунку та повернення відповідних виплат одержувачами після припинення терміну дії військового стану відповідним рішенням Уряду не передбачено", - відповіли у Мінсоцполітики.

Нагадаємо, уряд оприлюднив список областей, в яких людям виплатять матеріальну допомогу через втрату роботи.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua