Today.ua

Українським учителям розповіли, як зміниться їхня зарплата під час війни

Зарплата, яку отримують працівники навчальних закладів, може змінитись через вимушений простій. Проте не платити зовсім не мають права, оскільки причина простою залежить не від них.

Нюанси оплати праці вчителів та інших викладачів навчальних закладів роз'яснив освітній обмудсмен Сергій Горбачов.

"Військовий стан - це не привід не виплачувати заробітну плату працівникам навчальних закладів або намагатися "економити" на людях. Зараз кожен працівник, незалежно від того, наскільки він виконує або не виконує свої обов'язки за основним місцем роботи, вимагає повноцінної заробітної плати, щоб забезпечити базові потреби для виживання", - написав Горбачов.

Він каже, що в теперішньому становищі найоптимальнішим буде оголосити простій. Такі моменти передбачені законом. Стаття 34 Кодексу Законів про працю України трактує поняття простою таким чином:

"Простій — це зупинка роботи, спричинена відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою чи іншими обставинами".

Військовий стан, який запроваджено в Україні та вимушена евакуація людей – це саме така невідворотна сила, яка зірвала з місць роботи і проживання мільйони людей. Цей простій трапився не з вини людей. Отже, їм мають виплачувати зарплату.

В якому обсязі виплачується зарплата вчителям під час простою?

Закон не забороняє виплачувати вчителю під час вимушеного простою його повну зарплату. При цьому можуть платити і менше. Але розмір виплат не може становити менше ніж 2/3 його тарифної ставки.

При цьому, якщо викладач займається з учнями дистанційно, йому зобов'язані виплачувати повну зарплату, як і при стаціонарному навчанні.

Нагадаємо, Мінфін пообіцяв, що всі працюючі українці, незважаючи на війну, вчасно отримуватимуть зарплати. Пенсії громадянам також виплачуватимуть у строк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ