Українським біженцям у Польщі стали частіше відмовляти у житлі: названі причини

Автор: Марченко Любов

Багато українців були змушені покинути свої домівки через війну. Рятуючи свої життя, люди залишили Україну та були прийняті багатьма країнами у статусі біженців. Число українців, які знайшли притулок у Польщі, перевищило півтора мільйона людей. Багато поляків надали прихисток нашим співгромадянам. Проте, через інфляцію та загальне падіння рівня життя в сусідній країні, українські біженці у Польщі незабаром можуть опинитися на вулиці.

Українським біженцям у Польщі стали частіше відмовляти у житлі: названі причини - today.ua

Видання ukrayina.pl розповіло, чого чекати українським біженцям у Польщі.

У Польщі було організовано програму прийому біженців. Кожному українцеві надали житло та харчування. Сусідів, що тікають від війни, приймали як польські сім'ї, так і готелі, приватні пансіонати та літні табори. А польська держава, у свою чергу, виділяла компенсацію у 40 злотих (300 грн) за кожного прийнятого біженця.

Але нині настрої у польському суспільстві змінилися. Почастішали випадки, коли поляки, які взяли українських біженців, відмовляються від подальшої участі у програмі. Такі рішення зумовлені інфляційними процесами та загальним падінням рівня життя у їхній країні. Польський Уповноважений з прав людини Марцин Вінчек у листі до прем'єр-міністра Матеуша Моравецького повідомив, що незабаром багатьом полякам просто не вистачить фінансів для надання допомоги біженцям.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Українським біженцям у Польщі стали частіше відмовляти у житлі: названі причини

"Згідно з сигналами, що надходять до мене, багато людей, які вирішили прийняти біженців війни відразу після прибуття в нашу країну, незабаром не зможуть продовжувати надавати їм допомогу через брак фінансів", - пише в листі Марцін Вінчек.

Він наголосив, що зростання цін і витрат на утримання житла суттєво погіршило фінансове становище багатьох польських громадян. А це може призвести до того, що чимало біженців втратять житло та опиняться на вулиці.

Для подолання назрілої житлової проблеми польська влада вирішила відремонтувати порожні будинки в регіонах. Таким чином, буде створено житловий фонд, призначений для оренди біженцями.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо біженці тривалий час мешкають у колективних місцях проживання, то з них планують стягувати половину орендної плати. Такі зміни можуть стартувати вже у листопаді.

Нагадаємо, українські біженці у Польщі, які не встигли зареєструватися на виплати від Червоного Хреста, IRC (Міжнародного Комітету Порятунку) або TERA (Polska Akcja Humanitarna), можуть подати заявку на грошову підтримку від The Lutheran World Federation (LWF).