Українським біженцям надаватимуть медичну допомогу за кордоном українські лікарі

Автор: Марченко Любов

Для українських біженців, які вимушено залишили рідну країну, медична допомога за кордоном стане доступнішою завдяки українським лікарям. Саме українські медики невдовзі надаватимуть допомогу нашим співгромадянам за кордоном. У нашому уряді вважають, що це зробить медичну допомогу для біженців з України доступнішою.

Українським біженцям надаватимуть медичну допомогу за кордоном українські лікарі - today.ua

Питання щодо покращення якості медичного обслуговування українських біженців за кордоном неодноразово ставало предметом обговорення в уряді України. І тепер, нарешті, Кабмін розробив та затвердив механізм підтвердження кваліфікації для українських медиків, які шукають роботу за кордоном.

Це допоможе одразу вирішити дві проблеми. По-перше, українські медики не втрачатимуть отриманої кваліфікації, працюючи за кордоном вантажниками або посудомийками. По-друге, медична допомога за кордоном стане доступнішою для решти українських біженців просто через те, що з лікарями-співгромадянами не буде мовного і ментального бар'єру.

"Справа в тому, що наші громадяни, які опинилися в європейських країнах у зв'язку з російською агресією, обмежені в можливостях отримати своєчасну допомогу від місцевої медицини. Працевлаштування українських фахівців у медустанови країн, що приймають, - оптимальний вихід допомогти нашим співвітчизникам", - говорить віце-прем'єр-міністр-міністр Ірина Верещук.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Міноборони уточнило перелік діагнозів, з якими не беруть на фронт

Українським біженцям надаватимуть медичну допомогу за кордоном українські лікарі

Таким чином, тепер українські медпрацівники (лікарі та медсестри), які хочуть працювати за кордоном за фахом, зможуть звернутися із заявою про верифікацію до відповідного органу управління закладу охорони здоров'я України. Якщо там вони успішно пройдуть верифікацію, то їм видадуть відповідну довідку про здобуту медичну освіту, кваліфікацію, а також про досвід роботи, який вони мають. Причому цей документ буде не лише українською мовою, а ще й продубльований англійською.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Декілька країн, в яких влаштувалося чимало українських біженців, вже заявили про готовність приймати наших медиків на роботу за спрощеною процедурою.

Нагадаємо, Мінфін вирішив перевірити, куди йдуть гроші, які лікарні одержують на безкоштовне лікування пацієнтів.