Газ українського видобутку коштує 2,6 гривні, однак населенню його за стільки не продадуть. Чому газ не можна продавати за собівартістю, розповів в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.
Незважаючи на те, що народ перекриває дороги, вимагаючи дешевого газу, і навіть деякі депутати, на хвилі популізму, підігрівають ці настрої, в уряді залишаються непохитними: ніхто і нікому продавати газ за собівартістю не буде. Адже саме завдяки більш високій продажній ціні, вдається забезпечити надходження в бюджет, говорить Вітренко.
"Пояснюю. Тому що багато людей не можуть платити навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось платити", - говорить глава Міненерго.
А, крім того, газовикам також потрібно платити податки, обслуговувати трубопроводи і закладати інвестиції у розвиток газодобувної галузі.
Популярні зараз
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
"Тому, якщо буде працювати "Нафтогаз" тільки за собівартістю, "Нафтогаз" не буде платити достатню кількість грошей до держбюджету через податки, через дивіденди, ... то й не буде грошей у держбюджеті, перш за все, на ті ж субсидії. Крім того, держбюджет - це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону ", - підсумував Юрій Вітренко.
Нагадаємо, в декларації, яку недавно оприлюднив Юрій Вітренко, в статті про доходи є премія в розмірах річного районного бюджету та величезні рахунки в банках.