Українських заробітчан братимуть на роботу в Польщі за новими правилами

Українські заробітчани незабаром будуть влаштовуватися на роботу в Польщі за новими правилами. Польський уряд хоче спростити процес пошуку роботи та оформлення для трудових мігрантів.

Українських заробітчан братимуть на роботу в Польщі за новими правилами - today.ua

"Ми хочемо, щоб іноземці могли легко приїхати в Польщу, почати тут працювати, особливо в тих професіях, де нам не вистачає робочої сили", - поділилася заступник міністра розвитку, праці і технологій Польщі Івона Михалек.

Зокрема, для заробітчан готують такі зміни при працевлаштуванні:

  • підвищать роль бюро працевлаштування в процесі видачі дозволів на роботу для громадян інших країн;
  • скоротять бюрократичні моменти при влаштуванні на роботу, що дозволить скоротити період самого працевлаштування;
  • всі процедури з працевлаштування заробітчан переведуть в онлайн-режим, що також набагато їх спростить.

Всі ці зміни поки не впроваджені, а лише знаходяться в стадії розробки. Але, судячи з того, що їх тепер лобіюють не лише роботодавці, але й польський уряд, від задуму до реалізації буде недовгий шлях. Українських заробітчан братимуть на роботу в Польщі за новими правилами Крім того, уряд Польщі також готує законодавчі зміни у міграційній політиці країни, де, очевидно, будуть прописані і соціальні гарантії працівників з-за кордону.

Причому Польща готова брати до себе на роботу не лише українців, що мають спеціальності, які вважаються традиційними для трудових мігрантів, а й фахівців високої кваліфікації. Наша західна сусідка вже готова переманювати до себе не тільки українські руки, але й українські голови. Зокрема, польські роботодавці охоче беруть на роботу фахівців IT-галузі з України та Білорусі.

Нагадаємо, стало відомо, скільки заробляють у Польщі українські заробітчани. Діапазон зарплат дуже великий, проте мінімальна зарплата в Польщі втричі вища за українську.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel