Українських біженців можуть “попросити“ переїхати з Польщі та Німеччини до інших країн ЄС

Автор: Марченко Любов

Якщо з новим загостренням на фронті з України рине нова хвиля біженців, їх мають рівномірно розселити по всіх країнах Євросоюзу. Поляки та німці вже й так прийняли у себе основний потік мігрантів. Отже тепер українські біженці мають бути розосереджені по всій Європі.

Українських біженців можуть “попросити“ переїхати з Польщі та Німеччини до інших країн ЄС - today.ua

Про це заявила в інтерв'ю виданню Bild am Sonntag глава Міністерства внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фазер.

Будь-яке загострення на фронті, а також будь-яка масована атака на енергоструктуру України, на жаль, можуть спричинити нову хвилю біженців. І Європа має бути готова до цього, аби не повторити помилок, зроблених на початку повномасштабної війни в Україні, вважає німецька чиновниця.

Тоді основний наплив українських біженців припав на східноєвропейські країни. Особливо на Польщу. У цій країні і сьогодні проживають близько півтора мільйона біженців з України. Чимало українців (майже 900 тисяч) зареєструвалось і в Німеччині, а також у Чехії, Словаччині та інших ближніх країнах.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Пенсіонери зможуть купувати всі продукти за 80% ціни: що потрібно зробити

Незважаючи на стійку економіку Польщі та Німеччини, такий раптовий наплив людей позначається на цих країнах. Причому не найкращим чином. Адже всіх цих людей доводиться десь розміщувати, годувати, лікувати і давати освіту їхнім дітям. Крім того, ринок праці цих країн також не в змозі усіх забезпечити роботою.

Українських біженців можуть “попросити“ переїхати з Польщі та Німеччини до інших країн ЄС

Отже, Європі слід подумати над тим, як оптимально розселити українських біженців у всіх країнах Євросоюзу, а не лише в найближчих сусідів.

"Особливо повинні відчути полегшення наші східноєвропейські сусіди. Зараз Польща прийняла понад 1,5 млн. українських біженців, Іспанія - 160 тисяч. Так залишатися не може", - заявила Фазер.

Щоби не повторити колишніх помилок, потрібна краща координація між європейськими країнами щодо розміщення біженців. Тоді навантаження на бюджети європейських країн вдасться розподілити, і біженці не будуть тягарем та головним болем для урядів країн, що їх приймають, переконана чиновниця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто, європейські країни повинні стати сполученими судинами, в яких біженці вільно "перетікатимуть" з однієї країни в іншу. І при цьому рівень проблем та клопоту, пов'язаного з мігрантам, буде в усіх країнах приблизно однаковим.

Нагадаємо, незважаючи на те, що польський ринок праці за останній рік отримав суттєве поповнення з числа українських біженців, у Польщі все ще залишаються незайняті вакансії, на яких охоче беруть українців відповідної кваліфікації.