Українські садівники втратили майже весь урожай черешні

Цього року черешня на ринку буде продаватися дорого. У розпал сезону ця ягода, якщо й подешевшає, то зовсім незначно. Та й говорити про розпал сезону, мабуть, не варто, бо його не передбачається. Українські садівники втратили левову частку врожаю черешні.Про це розповіла агроном-садівник компанії "Аврора" Євгенія Нікітюк.

Українські садівники втратили майже весь урожай черешні - today.ua

Вся причина - в нестандартних погодних умовах. Весна сильно затрималася і прийшла з холодами та проливним дощем. Тому розраховувати на хороший або хоча би прийнятний урожай кісточкових плодів не доводиться, говорить фахівець.

Поки оцінити масштаб втрат неможливо, адже дощі не припиняються і, судячи з прогнозів, будуть йти ще якийсь час. Проте слід розуміти, що кожен дощовий день - це мінус від потенційного урожаю черешні.

"Надія залишається тільки на 20% врожаю. Хоча й вона тане з кожним днем", - поділилася тривогами садівників Євгенія Нікітюк.

Жінка каже, що за її десятирічну садівничу практику така весна випала вперше. Втім, і агрономи з 35-річним стажем теж такого не пригадують.

Українські садівники втратили майже весь урожай черешні Через весняні холоди плодові дерева потрапили в стресову ситуацію, і досі не можуть з неї вибратися через щоденні дощі і холоди, незвичні для цієї пори року. Через це період вегетації черешні затримався на 2-3 тижні.

"Це провокує те, що дерево знаходиться в стані стресу. Воно скидає весь потенційний урожай. Плоди просто осипаються. Крім цього, починається біологічне дозрівання, черешня набирає зайву вологу і починає розтріскуватися", - говорить фахівець.

На жаль, не набагато краща ситуація і в інших, більш пізніх, кісточкових культур, зазначає садівник. Абрикоси і сливи також уже скидають плоди через щоденний стрес.

Як-небудь зарадити ситуації неможливо. Надлишок вологи не менш шкідливий для садових культур, ніж посуха.

Залишається одна надія - на яблуні, які дозрівають пізніше, і які, ще, можливо, поправлять загальну ситуацію.

Нагадаємо, через дощі в нинішньому році також не очікують дешевої полуниці. Втім, медики кажуть, що полуниці багато їсти не можна - вона руйнує нирки ... Хоч одна позитивна новина цього ягідного сезону.

ДЖЕРЕЛОagroportal.ua