Українські розвідники отримають БПЛА зі штучним інтелектом

Автор: Максимов Віталій

Українські розвідники отримають від Німеччини нову партію безпілотних літальних апаратів Vector із штучним інтелектом. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Українські розвідники отримають БПЛА зі штучним інтелектом - today.ua

У цій новій партії буде 105 німецьких безпілотників. Ці безпілотні літальні апарати використовуватимуть у боях проти російських окупантів. Міністерство оборони України замовило їх ще у січні 2023 року.

Потрібно сказати, що на озброєнні ЗСУ вже є БПЛА Vector. У 2022 році німецька компанія Quantum-Systems передала нашій країні 33 безпілотників цієї моделі. І вони довели свою ефективність.

Quantum-Systems – це німецький стартап, утворений у 2015 році. Безпілотники Vector почали випускати серійно із 2020 року.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Українські розвідники отримають БПЛА зі штучним інтелектом

Vector – це розвідувальний безпілотний літальний апарат із оптичними та інфрочервоними сенсорами та з інтелектуальною системою аналізу даних. Система автоматично ідентифікує об'єкти і відразу надсилає інформацію на наземну станцію. Цей БПЛА у режимі реального часу передає інформацію на наземні станції. Передача зашифрованих даних - на відстань понад 15 км.

Розмах крил у Vector становить 2,8 м. Вага – 7,4 кг. Швидкість польоту – 72 км/год. Він може працювати за швидкості вітру до 12 м/сек. Тривалість польоту – 120 хвилин. Передача зашифрованих даних складає відстань понад 15 км. Якщо використовується додаткова наземна станція далекого радіусу діяльності, то дальність дії БПЛА Vector збільшується на 25 км. Сенсори забезпечують роботу як вдень, так і вночі.

Українські розвідники отримають БПЛА зі штучним інтелектом

Слід зазначити, що Vector виготовлений із спеціального матеріалу, завдяки якому його можна використовувати за будь-яких погодних умов (при температурі повітря від -20 до +45°C).

Розвідувальний безпілотний літальний комплекс Vector переноситься у сумці. Для цього достатньо однієї людини. Час розгортання комплексу – 2 хвилини. Запускають цей безпілотник із руки. Жодних катапульт не потрібно. Оператор із землі керує польотом безпілотника. При цьому БПЛА літає практично безшумно, тобто його дуже важко виявити.

Українські розвідники отримають БПЛА зі штучним інтелектом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Компанія Quantum-Systems планує відкрити в Україні навчальний центр для операторів БПЛА. Також у цьому центрі планують обслуговувати та ремонтувати безпілотники.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Збройні сили України незабаром отримають партію німецьких армійських вантажівок Mercedes-Benz Zetros. Zetros побудований на сходовій рамі. Він може подолати брід завглибшки до 800 мм.