Українські міста можуть залишитися без газу на зиму: названа причина, і це не борги

Деякі українські міста можуть не отримати газ на зиму і залишитися зовсім без опалення. Така загроза цілком реальна у зв'язку із закінченням будівництва газопроводу "Північний потік-2" і пуском транзиту газ в обхід української ГТС.

Українські міста можуть залишитися без газу на зиму: названа причина, і це не борги - today.ua

Про це заявили в Міненерго, роз'яснивши, що запасу газу, який накопичено до початку опалювального сезону в Україні, може на всіх не вистачити. Зокрема, зовсім без газу може залишитися Маріуполь.

При цьому радник глави Міненерго Лана Зеркаль каже, що Україна буде терміново переналаштовувати свою газотранспортну систему, щоби максимально скоротити в ній втрати ресурсу. Українські міста можуть залишитися без газу на зиму: названа причина, і це не борги Проте Україні все ж залишається надія, що повноцінний транзит газу через нашу країну може зберегтися і в цьому сезоні, говорить Зеркаль. Адже "Північний потік-2", хоч і добудований, проте ще не сертифікований. А в Європі процес сертифікації таких об'єктів швидко не відбувається. Він може зайняти від 3 до 6 місяців. Другий термін, звичайно, Україні більше на руку, тому що за цей період ми якраз встигли би пройти черговий опалювальний сезон.

"Ми боремося, тому що український ринок газу відповідає європейським правилам, ми провели успішний анбандлінг і тепер з європейцями по один бік фронту", - підкреслила Зеркаль.

Нагадаємо, українцям назвали, якою буде ціна на газ цієї зими. Опалення двокімнатної квартири або невеликого приватного будинку може коштувати близько 4 тисяч гривень на місяць.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua