Українські фермери назвали ціну на картоплю після завершення збирального сезону

У нинішньому сезоні ціна на картоплю в Україні буде цілком помірною. А чутки про картопляний дефіцит сильно перебільшені. Незважаючи на складні агрокліматичні умови нинішнього сезону, урожай картоплі обіцяє бути непоганим, стверджують фермери.

Українські фермери назвали ціну на картоплю після завершення збирального сезону - today.ua

Звичайно в основних "картопляних" регіонах збирання цієї культури тільки стартувало, проте вже за підсумками перших днів можна сказати: Україна буде зі своєю картоплею. У цьому запевнив співгромадян глава Асоціації фермерів Рівненської області Андрій Кузьмич.

"Хоч і були не дуже сприятливі умови, але те, що я чую і у нас в області, і по Україні, картопля повинна бути. Однак не проблема - виростити, проблема - реалізувати і за якою ціною. Адже зараз заготівельні ціни на картоплю - дуже низькі ", - розповів фермер.

Українські фермери назвали ціну на картоплю після завершення збирального сезону Звісно, в картопляних регіонах ціна на цей коренеплід завжди нижча, ніж на решті території. І чим краще урожай, тим нижче закупівельні ціни - це класика ринку. А оскільки в цьому році урожай намічається не найгірший, то й ціна на картоплю не буде дуже високою. Фермери прогнозують, що цієї осені її вартість на ринку не буде перевищувати 10 гривень за кілограм.

Нагадаємо, протягом нинішнього сезону не раз з'являлися чутки про те, що Україну чекає в нинішньому році неврожай на картоплю. Мовляв, в ситуацію втрутилася і літня посуха, яка не дала бульбам набрати потрібний розмір, і надмірні дощі, які потім зробили картоплю водянистою. А оскільки цю культуру небезпідставно називають в Україні "другим хлібом", то чутки про неврожай викликають тривогу у багатьох громадян.

Тому інформація від фермерів повинна знизити градус тривоги у суспільстві: Україна буде з картоплею, і вона обіцяє бути не дуже дорогою.

ДЖЕРЕЛОagrotrend