Українські біженці в Польщі вже працюють у половині фірм: яку зарплату там готові платити

Українські біженці дедалі активніше освоюють польський ринок праці. Українці вже працюють у половині польських фірм. При цьому більшість із них виконує роботу низької кваліфікації. І лише у 8% фірм наші співгромадяни отримують високу зарплату. Попри це, дедалі більше поляків сприймають українців як серйозних конкурентів на ринку праці.

Українські біженці в Польщі вже працюють у половині фірм: яку зарплату там готові платити - today.ua

Такі нові дані опублікував "Барометр польського ринку праці", підготовлений Personnel Service.

Як повідомляють, українські біженці вже працевлаштувалися практично у половину (49%) польських фірм. При цьому 56% наших співгромадян змушені задовольнятися роботою низької кваліфікації в Польщі. Ще 32% зуміли обійняти вакансії середньої ланки. Решта 12% зайняли провідні місця серед топ-менеджменту компаній або відкрили у Польщі власний бізнес.

Кожен третій українець отримує за годину роботи 25 злотих (брутто). Проте, такі заробітки доступні не всім: кожному п'ятому нашому співвітчизнику доводиться задовольнятися погодинним заробітком від 22,8 до 24,9 злотих (це також зарплата до вирахування податків). І лише у 8% польських фірм готові платити нашим співвітчизникам високі зарплати – понад 40 злотих на годину.

Багато наших співгромадян вже створили собі репутацію відповідальних та професійних працівників. Так, у листопаді минулого року лише 19% польських фірм були готові платити українським працівникам більше, ніж полякам. А тепер таких фірм уже майже третина.

Українські біженці в Польщі вже працюють у половині фірм: яку зарплату там готові платити

При цьому 35% польських громадян позитивно ставляться до працевлаштування наших біженців у їхній країні, а ще 45% поляків висловили нейтральне ставлення до цього факту.

Водночас, дедалі більше поляків вважають, що українці представляють для них серйозну конкуренцію на ринку праці. Наразі таких громадян, які побоюються конкуренції з боку українців, стало 32%, тоді як рік тому їх було лише 20%.

Багато поляків вважають, що українці, як дешевша робоча сила, не дають зростати їхнім зарплатам. Позитивно відповіли на це запитання понад 40% польських громадян. І лише 36% поляків вважають, що присутність українців на їхньому ринку праці ніяк не вплинула на їхні зарплати.

Нагадаємо, українські біженці у Польщі можуть не платити за деякі покупки.

ДЖЕРЕЛОhvylya