Українські банки блокують грошові перекази клієнтів: хто потрапив під підозру

Останнім часом клієнти масово скаржаться на банки через те, що ті блокують їм грошові перекази. При цьому вимога у банкірів одна- підтвердити джерело грошей, які вони персилають. Однак і після такого підтвердження рахунок іноді ще довго залишається заблокованим.

Українські банки блокують грошові перекази клієнтів: хто потрапив під підозру - today.ua

Вимоги банків небезпідставні. Вони виконують вимогу закону, який велить ретельно перевіряти транзакції, що здійснюються публічно значущим персонами (в англійській абревіатурі PEP - politically exposed person). В Україні такими РЕР вважаються всі, хто працює або коли-небудь раніше працював в органах державної влади. Причому, перевірці підлягають не лише їхні перекази, але також і грошові перекази їхніх родичів. Таким чином держава намагається хоч якось протидіяти відмиванню незаконно нажитих грошей.

Однак при цьому банкіри занадто буквально сприйняли ці вимоги і стали блокувати навіть незначні грошові перекази дрібних чиновників або їхніх рідних.

Так, наприклад економіст Олексій Дорошенко розповів, як банк заблокував переказ у сумі 150 гривень, який робив його брат - депутат однієї з місцевих рад. При цьому у чоловіка вимагали, щоби він підтвердив джерело походження таких "грошисьок".

Українські банки блокують грошові перекази клієнтів: хто потрапив під підозру На жаль, такий випадок не поодинокий. Надміру ретельні банкіри, щоб не зажити слави посібників хабарників і казнокрадів, готові "дмухати на холодне". Вони направо і наліво блокують перекази і рахунки, змушуючи людей нервувати та вимагаючи з них купу "папірців".

Клієнти стали масово скаржитися в Нацбанк про те, що в банках лежать мертвим вантажем їхні гроші, які не рухаються далі. Через це терпить втрати бізнес, і страждають окремі люди. У зв'язку з цим, Нацбанк розіслав свої рекомендації банкам, кого перевіряти не слід.

Отже, в яких випадках не потрібно перевіряти ПЕПа

Банк не рекомендує піддавати ретельній перевірці клієнтів, які давно в ньому обслуговуються і не працюють в органах влади від року та більше. Якщо вони проводять зрозумілі грошові операції, не переказують "захмарних" сум і ніколи не були запідозрені банком у "лівих" грошових переказах, то й піддавати їх перевірці не слід.

Нацбанк навіть називає конкретну суму, до якої банкірам не варто вивчати клієнта "під мікроскопом": якщо за три останні місяці обсяг фінансових операцій клієнта не перевищив 200 тисяч гривень, то гроші ці, швидше за все, чесно ним зароблені.

Буває, правда, що людина раптово кладе на депозит або переказує велику суму. Тоді варто з нею зв'язатися, щоби з'ясувати, звідки ці гроші. Можливо, клієнт продав щось зі своєї власності. Звідти й утворилася значна сума.

Українські банки блокують грошові перекази клієнтів: хто потрапив під підозру

Кого варто перевірити

  • тих, хто використовує різні механізми, аби приховати кінцевого власника активів;
  • хто оформлює свої активи на родичів;
  • хто має доступ до державних активів;
  • хто контролює видачу дозвільних документів, ліцензій та іншого;
  • хто має вирішальний вплив на діяльність фінансової установи;
  • тих, чия діяльність пов'язана з торгівлею зброєю або військово-промисловим комплексом;
  • тих, чия діяльність пов'язана з державними закупівлями;
  • чиновників, чия діяльність, пов'язана з будівництвом та (великою) інфраструктурою;
  • тих, хто зараховує або отримує гроші у великих обсягах;
  • ПЕПів або їхніх родичів, які переказують гроші для покупки предмета розкоші.

Але навіть у цих випадках просто взяти і заблокувати рахунок клієнта - не можна. Це непрофесійно з боку банкірів, і може серйозно зашкодити іміджу банку, попереджає регулятор.

Нагадаємо, перед новим роком українські банки стали масово відмовляти своїм клієнтам в обслуговуванні. Вони вимагали, щоби клієнт, крім унікального банківського рахунку IBAN, вказували ще й старі банківські реквізити.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Дочка Ольги Сумської прикрасила червону доріжку зі своїм красенем-чоловіком
Дочка Ольги Сумської разом з чоловіком з'явилися на відкритті 43-го Московського кінофестивалю. Антоніна Паперна виглядала чудово під руку зі своїм зн...
В Україні скоротять виплати по безробіттю: Мінекономіки пропонує нову редакцію закону
В Україні розробили законопроект, який звужує права безробітних і зменшує соціальні виплати, передбачені на період безробіття. Що передбачає новий за...
Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз
Стало відомо, як зміниться зарплата українців в 2021 році. НБУ оприлюднив новий прогноз по зарплаті, поліпшивши свій же власний, який він давав на поч...
Натуральний манікюр: як прибрати залишки яскравого лаку з нігтів
Якщо ви вирішили зняти гель лак, але вас не влаштовує зовнішній вигляд нігтів, існує простий спосіб як привести їх в порядок. Б'юті-експерт розповів, ...
У школах Одеси введуть три нові предмети, яких немає в навчальних закладах України
В Одесі і Одеській області запустять новий пілотний проект. Якщо нова програма навчання виявиться ефективною і корисною, то три нові предмети з'являть...