Today.ua

Українська влада готує нове рішення щодо депозитів населення

Влада готує нове рішення щодо депозитних вкладів українців. Умови зберігання грошових вкладів переглянуть. При цьому зміняться ставки за депозитами населення. Вони фактично стануть вищими.

Ці зміни містяться в законопроекті №9037, який вже зареєстровано у Верховній Раді.

Зокрема, ініціатори законопроекту хочуть скасувати оподаткування депозитів розміром до 600 тисяч гривень. Така податкова пільга стимулюватиме населення активніше користуватися зберіганням грошей на депозитних вкладах.

Адже, незважаючи на підвищення облікової ставки НБУ з 10 до 25%, українські банки не поспішають підвищувати процентні ставки за депозитами у гривнях. За торішньої інфляції у 26,6% банки, у кращому разі, пропонують не більше 13,5% річних. Тобто фактично депозитна ставка покриває лише половину інфляції. Таким чином зберігання грошей на депозиті не рятує їх від знецінення, що, звичайно, не сприяє популярності депозитних вкладів у населення.

Причому у великих банків "з репутацією" відсотки за депозитами ще нижчі. Водночас, депозитну ставку ще й знижує податок на депозит, який становить 19,5% або майже п'яту частину від обіцяних банком відсотків. Таким чином, якщо, наприклад, депозитна ставка становить 8%, то з вирахуванням податку доходність депозиту дорівнюватиме лише 6,44%, що зовсім мало.

Саме тому ініціатори цього законопроекту розглядають можливість скасування податків на депозити. При цьому не йдеться про великі вклади. Їхній розмір хочуть обмежити 600 тисячами гривень. Все, що вище, як і раніше, оподатковуватиметься.

Законодавці також продумали механізм захисту від заповзятливих власників великих грошей, які, дізнавшись про податкову пільгу, можуть роздробити свої вклади, переписавши їх на родичів. Такий номер у них не пройде.

Від оподаткування звільнятимуть лише один вклад ы лише одного члена сім'ї. Причому до поняття "сім'ї" долучатимуть не лише тих, хто проживає з вкладником під одним дахом, а й інших родичів, що живуть окремо. Звичайно, весь рід до сьомого коліна "перетрушувати" не будуть, проте 1 і 2 ступінь спорідненості враховуватимуть.

Нагадаємо, деяким українцям також готують реструктуризацію кредитів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ