Українкам збільшили розмір допомоги по вагітності та пологам: на скільки зросли декретні виплати

Автор: Лобанова Єлизавета

Допомога з вагітності та пологів в Україні зросла майже до 50 000 гривень. Незважаючи на військовий стан, Фонд соціального страхування продовжує фінансувати декретні виплати та допомогу вагітним українкам. Навіть у разі виїзду за кордон, застраховані в Україні жінки мають право на виплату допомоги.

Українкам збільшили розмір допомоги по вагітності та пологам: на скільки зросли декретні виплати - today.ua

З початку 2022 року близько 80 тисяч українок звернулися до Фонду соціального страхування України за посібниками у зв'язку з вагітністю та пологами. Усі вони одержали свої виплати вчасно.

Допомога з вагітності та пологів фінансується Фондом та виплачується застрахованій особі в повному обсязі одним платежем на основі листка непрацездатності, який створюється на 30-му тижні вагітності. Розмір допомоги розраховується шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці по вагітності та пологах. Зазвичай вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів).

Однак у разі передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за кошти ФССУ.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Валерій Залужний показав романтичне фото з дружиною: “Люблю тебе безмежно“

Трамп скоротить військову допомогу та схилить Україну до миру в інтересах Росії, - TIME

Українці пили підроблену каву: поліція виявила фальсифікат на 1,6 мільйона гривень

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами від Фонду компенсує 100% втраченої заробітної плати (доходу) незалежно від тривалості страхового стажу жінки.

Українкам збільшили розмір допомоги по вагітності та пологам: на скільки зросли декретні виплати

Жінкам, які протягом 12 місяців перед настанням вагітності мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше розміру допомоги, розрахованої з дворазового розміру мінімальної заробітної плати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Непрацюючим жінкам, які не є ФОПами та не сплачують ЄСВ, виплачується допомога у зв'язку з вагітністю у розмірі не менше 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 липня ця сума становить щонайменше 650 грн на місяць.

Нагадаємо, Німеччина пообіцяла виділити для дітей українських біженців 570 мільйонів євро.