В Україні запроваджують нові податки на нерухомість: ціни на квартири стануть вищими

Автор: Марченко Любов

На ринку нерухомості в Україні грядуть великі зміни. Невдовзі ціни на квартири в Україні зростуть через нові податки на нерухомість.

В Україні запроваджують нові податки на нерухомість: ціни на квартири стануть вищими - today.ua

Підвищення оподаткування на продаж житла передбачено нещодавно ухваленим законом №2600, повідомляє gsminfo.

Питання придбання власного житла завжди було для українців одним із найактуальніших. Кожному хочеться придбати власний "кут". Молодята прагнуть знайти високооплачувану роботу та взяти іпотеку на квартиру. А батьки підростаючого чада економлять, щоб хоч якось допомогти йому з придбанням нерухомості. Однак зробити це буде дедалі важче, оскільки реальні доходи українців скоротилися, а ціни на квартири стануть вищими.

Починаючи з 1 листопада в Україні почнуть діяти нові податки на нерухомість. Продавцям квартир доведеться сплатити податок у розмірі 18% доходу від їхнього продажу. А девелопери, у свою чергу, мають платити 20% ПДВ за касовим методом.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

В Україні запроваджують нові податки на нерухомість: ціни на квартири стануть вищими

За прогнозами експертів, це спровокує значне підвищення вартості нерухомості на первинному ринку. Такий стан справ призведе до відтоку як інвесторів, так і покупців житла.

Але найбільший удар припаде на незаможного покупця, який багато років збирав гроші, щоб обзавестися власним "кутком". Через ведення 20-відсоткового ПДВ для забудовників вони будуть змушені підвищити вартість житла. Таким чином, ціна на квартиру, що купується, зросте на 10-15%. І це за умови участі покупця в інвестуванні будівництва. Якщо ж він купуватиме квартиру на об'єкті, який вже здали в експлуатацію, йому доведеться переплатити близько третини від колишньої вартості.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Аналітики ринку вже передбачили виникнення тіньових схем. Вартість офіційної угоди буде мінімальною, а залишок від дійсної ціни квартири буде сплачено готівкою.

Нагадаємо, в Україні можуть зрости податки на гральний бізнес у 10 разів.