Україні нікуди дівати вироблену електроенергію: виробникам стали обмежувати потужності

Автор: Марченко Любов

Із приходом весни Україні стало нікуди дівати свою електроенергію. Її виробляють більше, ніж споживають. Електроенергія стала надлишковим продуктом. Через це "Укренерго" було змушене обмежити потужності електростанцій.

Україні нікуди дівати вироблену електроенергію: виробникам стали обмежувати потужності - today.ua

У зимову пору року Україна опинилася віч-на-віч із проблемою нестачі електроенергії. Тоді з 15 атомних енергоблоків одночасно опинилося на ремонті цілих 5. Крім того, багато блоків вугільних ТЕС також зупинилися: хто на аварійний ремонт, хто через нестачу вугілля.

Через це Україні довелося в січні почати купувати електроенергію у Беарусі, а в лютому - ще й у Росії.

Однак до кінця березня ситуація кардинально змінилася. У зв'язку з потеплінням в країні різко скоротилося споживання електроенергії, і її виявилося занадто багато.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Так, у суботу і неділю, середньодобове споживання електроенергії впало відразу на 7,1%. Україні нікуди дівати вироблену електроенергію: виробникам стали обмежувати потужності

"При цьому споживання 28 березня склало 377 млн кВт-год, що є найнижчим показником за весь 2021 рік, а рівень споживання в ранковий пік на 11:00 склав 16,8 ГВт (-0,9 МВт до попереднього дня)", - пише прес-служба НЕК "Укренерго".

Через це компанія "Укренерго" була змушена віддати розпорядження на обмеження вироблення електроенергії. Зокрема, балансуючим електростанціям 28 березня, до 11:00, були віддані розпорядження зменшити навантаження. Однак і цих обмежень виявилося мало і довелося віддати команду на обмеження вироблення також електростанціям ВДЕ (які працюють на поновлюваних джерелах енергії).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Прийнятих заходів було недостатньо для забезпечення кордонів операційної безпеки, тому з 11:34 до 15:37 тричі були віддані команди на розвантаження СЕС і ВЕС сумарною величиною близько 754 МВт", - пишуть у повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, НКРЕКУ вирішила в квітні залишити тариф на передачу електроенергії таким самим, як у березні. Хоча раніше говорили про те, що він може вирости. Таким чином, НКЕКУ пішла назустріч підприємствам, які просили не підвищувати цей тариф.

Головне