Європа не продасть газ Україні навіть за високими цінами, - Коболєв

Газ із Європи може не дістатися Україні навіть за високими ринковими цінами. Росія зробила все для того, щоб залишити нашу країну без цього ресурсу. Для цього було створено штучний дефіцит газу на європейському ринку.

Європа не продасть газ Україні навіть за високими цінами, - Коболєв - today.ua

Про це заявив екс-глава Нафтогазу Андрій Коболєв в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера".

На думку Коболєва, Росія зробила все, щоб не тільки підняти ціни на газ в Європі до позамежного рівня, а й взагалі залишити Україну без газового імпорту.

"Зараз світ знаходиться в глобальній енергетичній кризі, і ми на це не можемо вплинути. Вплинути ми можемо на ситуацію з "Північним потоком - 2". На жаль, було втрачено такий важливий елемент, як санкції проти оператора і санкції проти керівника цього оператора, що дозволило цьому проекту рухатися вперед", - висловив свою думку екс-глава Нафтогазу.

Європа не продасть газ Україні навіть за високими цінами, - Коболєв Він вважає, що саме "Північний потік 2" дав можливість Росії тепер шантажувати всю Європу. На континенті штучно створений дефіцит газу, що дозволяє Газпрому не тільки отримувати надприбутки за рахунок високих цін на газ, але й тримати Європу на голодному газовому пайку.

"Путін банально відчув запах крові. Він розуміє, що в даний момент може перемогти. Для цієї перемоги Росія проводить так звану спецоперацію на європейському ринку газу. Вона називається "ми сушимо європейський ринок", - говорить Коболєв.

Цілком природно, що, не отримавши достатньо газу для власних потреб, ніхто не стане його перепродувати. Таким чином, Україна може не отримати блакитне паливо по реверсу з Європи, навіть якщо буде готова заплатити за нього високу ціну. Адже, коли самим не вистачає, то ділитися ніхто не буде.

Нагадаємо, в Україні знову зросли тарифи на газ. Стало відомо, які компанії виставили найвищі ціни.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua