Опалювальний сезон в Україні опинився під загрозою не лише через ракетні удари по об'єктах електроенергетики, а й через обстріл підприємств українського газовидобутку. Якщо вітчизняному газовидобутку буде завдано серйозних збитків, Україні просто може не вистачити газу на проходження всього опалювального сезону. Тоді в будинках доведеться відключити газове опалення навіть за мінусової температури повітря.
Про це попередив екс-міністр палива та енергетики України Іван Плачков.
Поряд із обстрілами об'єктів електроенергетики, агресор взявся і за руйнування української газової інфраструктури. Так, 17 листопада було обстріляно підприємство, яке займається видобутком газу. Декільком об'єктам цього підприємства було завдано пошкоджень. Якщо такі нальоти продовжаться, це поставить під загрозу всю газодобувну галузь, а разом із нею й опалювальний сезон.
До початку опалювального сезону Україна зуміла нагромадити у своїх підземних сховищах близько 14 мільярдів кубометрів газу. Цього має вистачити для проходження холодного сезону, але за двох умов. По-перше, якщо зима не буде надто суворою. А по-друге, якщо вітчизняний газовидобуток не припинятиметься, і запаси газу хоч трохи поповнюватимуться за рахунок нового видобутку.
Якщо ж видобуток припиниться, українцям доведеться дуже скрутно. Можливо, енергетики будуть змушені серед зими відключати від опалення цілі багатоквартирні будинки або вулиці.
"Ці удари по об'єктах Нафтогазу як газовидобування, так і розподілу газу дуже небезпечні", - підкреслив колишній міністр.
При цьому споживачі можуть не одразу відчути втрату газовидобутку.
Якщо ворог намагатиметься зруйнувати газотрансортну мережу, по споживачі це відчують буквально відразу, тому що подача газу практично відразу припиниться.
Якщо ж битимуть по об'єктах газовидобутку, то споживачі відчують втрати від обстрілів не відразу. Однак через скорочення видобутку газу опалювальний сезон для українців може виявитися дуже суворим.
Нагадаємо, Нафтогаз повідомив своїх споживачів, що робити з платіжками за газ із неправильними даними.