Україна замовила ще два радари TRML-4D: що вони побачать у небі

Автор: Максимов Віталій

Україна замовила у німецькій компанії Hensoldt ще дві радіолокаційні станції TRML-4D, які допоможуть захистити українське небо. Про це повідомив генеральний директор Hensoldt Томас Мюллер.

Україна замовила ще два радари TRML-4D: що вони побачать у небі - today.ua

"Укладання цього нового контракту не в останню чергу пов'язане з тим, що радари, які ми раніше передали Україні, довели свою ефективність. Наші радари для української ППО захищають життя людей. Ми пишаємося тим, що можемо доставити таку потрібну військову техніку в найкоротший термін" - сказав Мюллер.

За його словами, ці радари Збройні сили України отримають у найближчі три місяці.

Нагадаємо, в 2022 році Україна купила у компанії Hensoldt чотири радари TRML-4D (як складник зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SLM). Перший із них доставили до нашої країни у жовтні минулого року. Технічні можливості цих станцій радіолокації дозволяють більш якісно закрити українське небо від російських військових літаків і крилатих ракет.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

TRML-4D – це багатофункціональна станція радіолокації середньої дальності з активними цифровими антеними решітками нового покоління, розроблена компанією Cassidian/EADS. Радіолокатор у цифровому вигляді генерує одночасно велику кількість діаграм спрямованості антен. Цю РЛС випускають із 2011 року. Є дві версії цього радару – сухопутна та морська. Морський радар використовують на фрегатах ВМС Німеччини.

Україна замовила ще два радари TRML-4D: що вони побачать у небі

РЛС TRML-4D здатний виявляти, класифікувати та супроводжувати близько 1500 цілей у радіусі до 250 км. Радар може класифікувати різні типи повітряних цілей, приділяючи особливу увагу малорозмірним, високошвидкісним, низьколітаючим і маневруючим цілям (літаки, гелікоптери, крилаті ракети, безпілотники). Винищувач виявляють з відстані від 120 км, а надзвукову ракету – з відстані від 60 км.

TRML-4D становиться у бойове положення за 10 хвилин. За 10 хвилин його також можна привести в похідне положення. Тобто цей комплекс є досить мобільним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ці німецькі радари з моменту появи в Україні змогли підвищити захист українського неба від російських літаків і крилатих ракет. Але поки що повністю закрити українське небо не виходить, оскільки російські окупанти ще мають можливість завдавати масованих ударів. З насиченням українського ППО зенітно-ракетними комплексами та РЛС, які передають міжнародні партнери, українське небо буде захищене надійніше.

Раніше стало відомо, що на озброєння ЗСУ надійде батарея ЗРК Patriot.

Головне