Україна змушена підвищувати тариф на електроенергію: Європа вимагає повернути борги по “зеленій енергії“

Європа зажадала, щоб Україна негайно розрахувалася з боргами по "зеленій енергії". Борги гасити нічим. Частково можна вирішити цю проблему, підвищивши тариф на електроенергію для побутових споживачів.

Україна змушена підвищувати тариф на електроенергію: Європа вимагає повернути борги по “зеленій енергії“ - today.ua

Західні бізнесмени, що набудували в Україні сонячних і вітряних електростанцій, хочуть отримати свої гроші за так званими "зеленими" тарифами. Україна частково розплатилася з ними. Однак 4,6 млрд грн вистачило лише на покриття п'ятої частини боргу, що утворився перед виробниками "зеленої енергії" за 2020 рік. Решта 80%, а це ще 17,8 млрд гривень, "зависли" в повітрі.

Інвестори йдуть зі своїми грошима

Через це західні бізнесмени, які прийшли на український ринок зі своїми грошима, стали активно забирати свої інвестиції з України. За 2020 рік відтік іноземних інвестицій склав 868,2 млн доларів, тоді як ще в попередньому, 2019, році в Україну зайшло 5,860 млрд доларів "зелених" інвестицій. Іноземні інвестори, зваблені високими тарифами на "зелену енергію" зліталися в Україну, неначе мухи на мед.

Однак у минулому році ситуація кардинально змінилася. Україні стало нічим розраховуватися за дорогу "зелену енергію", а заборгованість перед інвесторами стала рости, немов снігова куля. Україна змушена підвищувати тариф на електроенергію: Європа вимагає повернути борги по “зеленій енергії“ Україна ризикує зупинити розвиток поновлюваних джерел енергії (ВДЕ), хоча при цьому вплуталася в серйозні європейські плани, які зажадають якраз чимало такої енергії.

"Інвестори в ВДЕ, це ті самі люди, які інвестують в торгівлю, в переробні підприємства. В принципі, коли уряд підписує якісь  документи, меморандуми, бере на себе зобов'язання, а потім не виконує їх вперше, то дивишся на них з побоюванням , другий раз - із недовірою, а в третій - з насмішкою", - заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний.

Отєе, зараз склалася ситуація, коли виробники "зеленої енергії" заморозили свої нові проекти в Україні, алее хоча б за старі хочуть отримати гроші, які ними зароблені за "зеленим" тарифом.

Кабмін обіцяв за все розрахуватися

У 2020 році Кабміном був підписаний меморандум, за яким Україна брала на себе зобов'язання погасити всю заборгованість перед виробниками "зеленої енергії". Представник Єврокомісії в Україні Торстен Велерт каже, що Україна мусить це зробити негайно, як це записано в меморандумі.

Інвесторам однаково, де Україна візьме ці гроші. Вони просто хочуть отримати своє. Тому іншого шляху, окрім підвищення тарифу на електроенергію для населення, в уряду просто немає. А отже, ми вже через кілька місяців (а може раніше) будемо з новим тарифом на електроенергію.

Нагадаємо, тариф на електроенергію може зрости більш ніж удвічі вже з 1 липня.

ДЖЕРЕЛОznaj.ua
Українців попередили про нову схему обману на OLX: телефонують з в'язниці і відправляють липові чеки
На популярній в Україні платформі онлайн-продажів OLX стала поширюватись нова шахрайська схема. Продавців розводять на липові чеки з iBox, які насправ...
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...
Джамала в купальнику з декольте до пупка показала спекотні фото з Єгипту
Джамала похвалилася своєю стрункою фігурою в дуже екстравагантному купальнику. Артистка, яка позбулася 10 кілограмів, набраних за дві вагітності, відч...
Рулет з маком на Великдень: покроковий рецепт святкової випічки
Крім пасок до великоднього столу готують безліч смачних і різноманітних страв, включаючи випічку. Спечіть ніжний і пухкий рулет з маком на Великдень, ...
Хто компенсує українцям збитки від відключення електроенергії: поради споживачам
Проблема відключення електроенергії знайома усім. З нею стикаються як мешканці новобудов, електричні підстанції яких не справляються з такою кількістю...