Today.ua

Україна отримає від США безпілотники ALTIUS-600: що вони можуть

США у рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні безпілотники ALTIUS-600, які допоможуть у боротьбі з російськими окупантами. Про це повідомила прес-служба Пентагону.

Скільки саме нашій країні передадуть цих безпілотних літальних апаратів – не повідомляється. Відомо лише, що їх поставлять у рамках нового пакету військової допомоги на суму 2 млрд доларів.

Що це ALTIUS-600? Як ці безпілотники допоможуть у боротьбі із російськими окупантами?

ALTIUS-600 – це невеликий безпілотний літальний апарат для розвідки. Він передає дані у режимі реального часу. Цей безпілотник розробила американська аерокосмічна компанія Area-I. Перші його випробування відбулися у 2020 році.

Відомо, що ALTIUS-600 можна запускати з військових вертольотів, з військових літаків (C-130A, P-3 Orion, AC-130J та UH-60), з цивільних літаків. Крім того, цей повітряний розвідувальний комплекс можна запускати з наземних транспортних засобів та з платформ морського базування. Після запуску у нього розгортаються крила.

Довжина цього безпілотника становить лише 1 метр, розмах крил – 2,54 м. Повна вага – 12,25 кг. У нього перевернуте V-подібне хвостове оперення.

Завдяки модульній конструкції в цей безпілотний апарат можна інтегрувати різні системи. Наприклад, систему протидії безпілотним авіаційним системам, систему спостереження та розвідки, систему радіотехнічної розвідки та систему радіоелектронної боротьби. Крім того, цей літаючий апарат оснащується різними датчиками та відеокамерами.

За потреби на ALTIUS-600 можна встановити фугасну або кумулятивну боєголовку. Тоді цей безпілотник стає ударним.

Слід зазначити, що ALTIUS-600 – це безпілотник багаторазового використання. Він може приземлятися на будь-якій рівній поверхні. Радіус його дії – 440 км. Він може перебувати у повітрі до 4 годин.

У сімействі ALTIUS є ще два дрони - ALTIUS-500 та ALTIUS-900. ALTIUS-500 має запас польоту 160 км, а час польоту – близько 2 годин. ALTIUS-900 може подолати 1000 км. Його час польоту становить понад 15 годин.

Чи застосовувався ALTIUS-600 у реальних бойових умовах – нам дізнатися не вдалося. Зважаючи на все, цей безпілотник на озброєння армії США ще не прийняли. Таким чином, ALTIUS-600 може в Україні вперше отримати "бойове хрещення".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що "Укроборонпром" провів успішні випробування нового українського безпілотника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ