Україна отримає десятки танків Leopard 1 A5: що це за машина

Україна у 2023 році у рамках військової допомоги від міжнародних партнерів отримає німецькі танки Leopard 1 A5. Німеччина вже дозволила експортувати ці бойові машини, повідомила прес-служба уряду ФРН.

Україна отримає десятки танків Leopard 1 A5: що це за машина - today.ua

Скільки саме танків Leopard 1 A5 отримає Україна – ще не відомо. Німецькі компанії отримали дозвіл на експорт 178 перших "Леопардів". Крім того, такі бойові машини у кількості 20 одиниць планує передати у ЗСУ й Данія. Не виключено, що інші країни також ухвалять рішення про передачу нашій країні перших "Леопардів".

Leopard 1 A5 випускали у першій половині 1980-х років. Він досі стоїть на озброєнні кількох армій країн Євросоюзу та НАТО. У Німеччині сотні цих бойових машин зберігаються на складах компаній Rheinmetall та Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG). Перед відправкою до України їх доведеться модернізувати.

Україна у 2022 році кілька разів порушувала питання отримання від міжнародних партнерів сучасних танків. Проте у минулому році було отримано відмови. Наприклад, США пояснили відмову надіслати до нашої країни свої танки проблемами з логістикою. І лише на початку 2023 року у цьому питанні стався прорив.

Україна отримає десятки танків Leopard 1 A5: що це за машина

Спочатку Великобританія оголосила, що передасть Україні в рамках нового пакету військової допомоги 14 танків Challenger 2. Потім Німеччина оголосила про передачу у ЗСУ 14 танків Leopard 2. Тепер стало відомо, що українські захисники також отримають Leopard 1 A5.

Leopard 1 – це головний танк Бундесверу. Його випускали з 1965 до 1984 року. Він мав кілька модифікацій. A5 – одна з останніх із них. Головне озброєння – гармата калібру 105 мм.

Leopard 1 A5 від попередника відрізняється новою системою керування вогнем з лазерним далекоміром. Деякі елементи були запозичені у Leopard 2. Наприклад, контрольний блок комп'ютера та балістичний обчислювач. Але головне те, що Leopard 1 A5 має покращені боєприпаси, якими можна знищувати сучасну бронетехніку. Йдеться про підкаліберні бронебійні оперенні снаряди.

Україна отримає десятки танків Leopard 1 A5: що це за машина

Звісно, Leopard 1 A5 не можна вважати сучасним танком. Але вони можуть допомогти у звільненні тимчасово окупованих українських теренів. Головне, щоби було для них достатньо боєприпасів. Справа в тому, що боєприпаси калібру 105 мм зараз уже не виробляють.

Раніше стало відомо, що Україна отримає від Марокко велику кількість модернізованих радянських танків.