Президент України Володимир Зеленський, який 21 грудня 2022 року прибув з офіційним візитом до США, проситиме передати ЗСУ американські ракети ATACMS. Сьогодні ми розповімо, на що вони здатні.
Ракети ATACMS (армійська тактична ракетна система) використовують у пересувних ракетних комплексах. Оперативно-тактичний ракетний комплекс з ATACMS використовують в армії США з 1990 року. Він призначений для ураження точкових цілей, розташованих у глибині оборони супротивника (командні пункти, пускові установки ракет, об'єкти ППО, вузли зв'язку тощо).
Для запуску ракет ATACMS використовуються пускові установки артилерійських систем M270 MLRS та M142 HIMARS. Пускова установка змонтована на гусеничному шасі. Є кілька варіантів ракет ATACMS. Дальність ураження цілей стандартними боєприпасами з касетною бойовою частиною – до 165 км.
Ракети ATACMS можуть змінювати свою траєкторію польоту різко та на високих швидкостях. Це означає, що ППО противника їх важко виявити та знищити.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На даний момент існує кілька модифікацій ракет ATACMS. У 2017 році на озброєння армії США надійшла ракета з максимальною дальністю поразки цілей на 317 км. Які саме ракети може отримати Україна від Білого дому – ще не відомо.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, на що здатні американські зенітно-ракетні комплекси Patriot, які може отримати Україна.