Україна в рамках військової допомоги отримала від Німеччини чотири танки Keiler, які призначені для розмінування. Про це повідомила прес-служба уряду ФРН.
Коли саме Україна отримала німецькі танки для розмінування – не уточнюється. Мабуть, це сталося ще у 2022 році.
Перші прототипи машини розмінування Keiler німецький концерн Rheinmetall збудував у 1985 році. У 1993 році Rheinmetall підписав контакт на будівництво 24 машин розмінування для німецької армії. У 1997 році танки Keiler почали використовувати війскові Бундесверу.
Keiler збудовано на базі американського середнього танка M48A2 Patton. Його головне завдання – робити проходи у мінних полях. Він може з успіхом знешкоджувати протипіхотні та протитанкові міни.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Потрібно відзначити, що Keiler робить прохід у мінному полі завширшки 4,7 метра. За 10 хвилин він може розчистити смугу у мінному полі завдовжки 120 метрів. Стверджується, що ця машина розмінування знищує 98% мін на своєму шляху. Знешкодження мін може проводитись у ручному або автоматичному режимі. Основний режим – автоматичний. Ручний режим застосовується, тільки якщо з якихось причин автоматичний режим не працює.
Keiler має спеціальну автоматичну систему розмітки смуги руху. Тобто видно безпечний прохід у мінному полі.
Ця машина розмінування оснащується німецьким дизельним двигуном із турбонаддувом потужністю 986 к.с. в похідному режимі, та 1092 к.с. у режимі розмінування. Екіпаж – 2 особи. Озброєння у цього танку немає, є лише димові гранатомети.
Keiler застосовувався у бойових діях у складі миротворчих сил ООН у Боснії та Хорватії. Там він довів свою ефективність.
Німеччина в рамках військової допомоги передала Україні в 2022 році також 50 бронеавтомобілів DINGO, 3 мостоукладачі BEAVER, 5 реактивних систем залпового вогню MARS II з боєприпасом, 14 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 200, 30 зенітних самохідних установок GEPARD з боєприпасом, 54 бронетранспортери M113 (вони були модернізовані в Німеччині), 500 ПЗРК STINGER та 2700 ПЗРК STRELA, а також інше озброєння, боєприпаси, військове та медичне обладнання. У 2022 році ФРН надала Україні допомогу на 2 млрд євро. У 2023 році допомога, як очікується, становитиме 2,2 млрд євро.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримає від США як військову допомогу батарею ЗРК Patriot, яка допоможе захистити українське небо. Це рішення вже схвалив американський президент Джо Байден.