Україна перестала вивозити до Росії радіоактивні відходи: їх зберігатимуть під Києвом

Автор: Марченко Любов

Радіоактивні відходи з атомних електростанцій тепер не вивозитимуться за межі України. Україна вперше не відправила їх до РФ, а залишила у себе. Небезпечні відходи зберігатимуться неподалік від Києва – у Зоні відчуження.

Україна перестала вивозити до Росії радіоактивні відходи: їх зберігатимуть під Києвом - today.ua

Компанія Енергоатом вперше не відправила радіоактивні відходи до РФ, а залишила їх в Україні. Вони будуть заховані у Зоні відчуження. Там розташований комплекс "Вектор", спеціально обладнаний для зберігання ядерних відходів.

Саме туди відтранспортували 30 контейнерів, що містять солебітумний компаунд. Усі вони надійшли з Рівненської АЕС. В Енергоатомі також зазначають, що вже найближчим часом туди надійдуть і відходи з інших атомних станцій – Запорізької, Южно-Української і Хмельницької. Україна перестала вивозити до Росії радіоактивні відходи: їх зберігатимуть під Києвом Транспортуванням небезпечних відходів займається спеціальний підрозділ НАЕК Енергоатом – Аварійно-технічний центр. Він має у своєму розпорядженні технології транспортування і доставки такого вантажу.

Завдяки похованню ядерних відходів в Україні, вдасться заощаджувати чималі гроші, які наша країна змушена була платити Російській Федерації. Щоправда, в РФ сховища ядерних відходів розташовані в основному за Уралом, а наш "Вектор" – за 94 кілометри від центру Києва.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для транспортування радіоактивних відходів було відновлено покинуту залізничну гілку в Зоні відчуження. Саме нею йдуть потяги із небезпечними вантажами.

Нагадаємо, організація МАГАТЕ стурбована роботами з поглиблення русла річки Прип'ять. Там вважають, що через це з дна річки може піднятися радіоактивний мул, який потрапить до Дніпровського водосховища.