Україна купуватиме борошно в Туреччині: ціна на хліб стане вищою, а якість – гіршою

Вже найближчим часом Україна має намір купувати борошно в Туреччині. При цьому ціна на хліб, і також найближчим часом, має зрости. А якість хліба стане гіршою.

Україна купуватиме борошно в Туреччині: ціна на хліб стане вищою, а якість – гіршою - today.ua

Такі невтішні прогнози дали в об’єднанні хлібопекарської промисловості "Укрхлібпром".

Відбірна пшениця, зібрана з українських полів минулого року, радувала українців недовго. На міжнародному ринку українське зерно йшло на "ура", і агровиробники квапились продати його за кордон, поки покупці готові були платити за нього тверду валюту.

При цьому в Україні держава не подбала про створення стратегічних запасів зерна. Його не закупили ні в Аграрний фонд, ні у Держрезерв. У результаті – левова частка зерна, вирощеного та зібраного в Україні, пішла за кордон. Україна купуватиме борошно в Туреччині: ціна на хліб стане вищою, а якість – гіршою І вже в середині січня власної сировини для випічки хліба не вистачає, а до зерна нового врожаю ще понад півроку. Тому наші виробники будуть змушені купувати за кордоном борошно, яке здебільшого виготовлено з нашого зерна. Природно, в результаті дворазового перекидання за кордон і назад сировина значно зросла у ціні.

Питання найближчої перспективи – закупівля борошна з Туреччини. Це дозволить підприємствам хлібопекарської промисловості продовжувати працювати. Однак це не врятує від підвищення ціни на хліб. Причина - не лише у високій вартості імпортної сировини, а ще й у непідйомній вартості енергоносіїв.

"Підприємства просто зупиняться. Запас міцності у нас вичерпується. Це близько двох тижнів ще ми зможемо працювати. Але якщо говорити про те, що ми піднімемо ціни адекватно збільшенню собівартості, то це підняття близько 30 відсотків", - каже перший віце-президент Української асоціації пекарів Олександр Тараненко.

В "Укрхлібпромі", у свою чергу, дають майже такий самий прогноз. Говорять, що ціна на хліб зросте на чверть. При цьому хліб планують випікати за спрощеною технологією (з борошна нижчої якості). Звичайно, це позначиться на якості продукту. Проте ціна на хліб, навіть нижчої якості, все одно зросте.

Нагадаємо, дехто передбачає, що вже цього року ціна буханця хліба зросте до 50 гривень.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua