Today.ua

Удар по українських біженцях за кордоном: плаваючий курс долара позбавив громадян заощаджень

Українські біженці за кордоном стрімко втрачають заощадження через відміну НБУ фіксованого курсу долара при розрахунках банківськими картками за кордоном. Плаваючий курс долара, який став діяти для таких розрахунків, фактично позбавив українців, як мінімум, 15% грошей, що були на їхніх картках.

Про це розповів екс-президент мобільного оператора "Київстар" Петро Чернишов у своєму Facebook.

Топ-менеджер вважає обґрунтованим рішення НБУ скоротити ліміт на зняття валюти за кордоном із гривневих карток українських банків. Таким чином НБУ хоче припинити "картковий туризм" та спекуляцію з валютою, яка розцвіла махровим цвітом саме завдяки можливості знімати за кордоном валюту за фіксованим курсом.

Проте він категорично не погоджується з іншим кроком Нацбанку – скасуванням фіксованого курсу долара при розрахунку картками українських банків у закордонних магазинах. Плаваючий курс долара, за яким тепер відбувається списання грошей з покупців, автоматично знизив їхню купівельну спроможність, принаймні, на 15%. Таким чином, близько 6 мільйонів українців, які вимушено опинилися за кордоном, блискавично збідніли за один день.

"Всі їхні заощадження і доходи беруть і зменшують одразу відсотків на 15, а потім може і на 30% - адже ж курс вільний тепер для таких операцій!" – пише Чернишов.

При цьому НБУ в такий спосіб забрав гроші не у пересичених олігархів, а у звичайних громадян. Здебільшого це жінки з дітьми, багато з яких продовжують дистанційно працювати в Україні і звідти одержують скромні виплати на свої картки. А декому гроші пересилають чоловіки, які залишились на батьківщині, аби дружина з дитиною могла звести кінці з кінцями в чужій та багатшій країні.

"Звичайно, хтось може розповісти про покупки з українських карток сумочок "Луї Віттон". Є, напевно, і таке. Але це тисячі випадків, а не ті мільйони покупок на день - їжі, одягу, квитків на транспорт та багато іншого. Чому не можна було запровадити, скажімо, обмеження, можливо 1 000 євро на місяць, на покупки з однієї картки з конвертацією гривні за адміністративним курсом? - справедливо зауважив чоловік.

Нагадаємо, курс долара в Україні злетить до 40 гривень вже найближчим часом. Таким чином, суми на картках українців за кордоном ще більше знеціняться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ