Учителям і лікарям платять однаково мало: стали відомі реальні зарплати в Україні

Автор: Марченко Любов

Середня зарплата в Україні за минулий рік зросла майже на 21% і становить 14 014 гривень. Та, на жаль, не всі українці стільки заробляють. Так, у лікарів, яким нерідко доводиться працювати по дві зміни, середня зарплата становила 11 825 гривень. Майже стільки ж у середньому отримували й учителі – по 11 817 гривень.

Учителям і лікарям платять однаково мало: стали відомі реальні зарплати в Україні - today.ua

А найвищі в Україні заробітні плати дісталися працівникам авіатранспорту. У них в середньому вийшло по 28 506 гривень на місяць. Традиційно непогано заробляли і працівники IT-галузі – по 25 530. До трійки лідерів із зарплати увійшли також працівники сфери фінансової та страхової діяльності. Їм щомісяця сплачували по 23 945 гривень.

При цьому найменші зарплати отримували українці, які працюють у сфері поштової та кур'єрської діяльності. Незважаючи на те, що за минулий рік їхня зарплата зросла на 20%, вона все одно склала лише 8 214 гривень. Учителям і лікарям платять однаково мало: стали відомі реальні зарплати в Україні Непогану надбавку до зарплати отримали також учителі і лікарі. Їм підвищили платню відповідно на 27,5 та 31,5%. Однак і за таких щедрих надбавок їхні місячні заробітки залишилися істотно нижчими за середню зарплату по Україні. У лікарів зарплата становила 11 825, а у педагогів – 11 817 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, 12 січня вийшла урядова постанова щодо підвищення зарплат медичним працівникам. Відповідно до цієї постанови, мінімальна ставка лікаря державної або комунальної медустанови має бути 20 тисяч гривень, а мінімальна ставка медсестри – 13 тисяч. Однак після цього з усіх куточків України стали надходити сигнали про скорочення медичного персоналу та про переведення медпрацівників на 0,75 або півставки.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Нагадаємо, зарплати топ-менеджерів у державних банках України вимірюються здебільшого у семизначних числах, а в деяких і у восьмизначних.