Нафтогаз назвав зарплати своїх топ-менеджерів

Компанія Нафтогаз, яка завершила минулий рік із 12-мільярдними збитками, тим не менш, не скупиться на зарплати своїм топ-менеджерам. Незважаючи на далеко не блискучі справи компанії, її керівництво отримує вельми пристойні гроші.

Нафтогаз назвав зарплати своїх топ-менеджерів - today.ua

Це стало очевидним із фінансового плану компанії на 2021 рік, який потрапив у розпорядження одного з українських ЗМІ. У фінплані закладені річні фонди зарплати членам правління Нафтогазу та членам його наглядової ради. Якщо розбити ці суми на кількість людей в тому та іншому органі і на кількість місяців у році, то вийдуть середньомісячні зарплати керівників.

І ті, й інші отримують непогано. Однак тим, хто керує, все ж платять удвічі більше ніж тим, хто наглядає. Так, у поточному році заплановано виплатити членам правління 82,29 мільйона гривень зарплати, а членам наглядової ради - 44,77 мільйона.

Таким чином, середньомісячна зарплата одного члена правління Нафтогазу у 2021 році становитиме 1,37 мільйона гривень, а середньомісячна платня одного члена наглядової ради - "лише" 532,98 тисячі гривень. Нафтогаз назвав зарплати своїх топ-менеджерів При цьому зарплата теперішнього голови правління Нафтогазу Юрія Вітренка невідома. У фінплані вона вказана. Хоча можна припустити, що керівник отримує, принаймні, не менше, ніж його підлеглі.

Правда, вже за підсумками 2021 року Нафтогаз планує вийти без збитку. У компанії розраховують на 2,4 мільярда гривень прибутку.

Тим часом, Нафтогаз спантеличив своїх споживачів червневим тарифом на газ. Він виявився набагато вищим, ніж річний, "Фіксований", тариф і вищим, ніж були тарифи минулої зими.

Керівництво компанії, а також експерти енергоринку пояснюють цю, нехарактерну для літа, ціну тим, що в Європі вартість газу також не падає, а продовжує підвищуватися. Так склалося тому, що Росія скоротила поставки газу в Європу, а також через надто високі ціни на скраплений газ в азіатському регіоні.