Today.ua

У Зеленського розповіли, як зміняться тарифи на комуналку прийдешньої зими

В Україні не повинно виникнути комунальних катаклізмів у майбутньому опалювальному сезоні, і країна повинна спокійно пройти зимовий період. При цьому тарифи на комуналку мають залишитися на рівні минулої зими, а деякі навіть знизяться.

Такі, доволі райдужні, перспективи змалював українцям нардеп із президентської фракції "Слуга народу", глава комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Правда, поки існує загроза для проходження зимового періоду через недостачу вугілля на теплових електростанціях. На сьогодні запаси цього палива на складах ТЕС в 2,3 менше, ніж заплановано на цю дату Міенерго. Однак зараз уряд робить кроки, щоб якомога швидше скоротити цей розрив між реальним показником і плановим.

Збільшення запасів енергоресурсу зараз активно відбувається не тільки на складах палива з вугіллям. Компанія Нафтогаз не менше активно закачує газ у підземні сховища, щоби його запасів вистачило на весь зимовий період.

Що буде з тарифами на газ?

За словами Андрія Геруса, тарифи на газ цієї зими будуть "абсолютно прогнозовані", адже всі побутові споживачі захищені фіксованим річним тарифом на газ, який залишиться незмінним до кінця опалювального сезону.

Андрій Герус

Тариф на електроенергію знизиться

За електрику українцям також не доведеться платити більше. Навіть більше, тариф на електроенергію знизиться для багатьох наших співгромадян. Так, замість нинішньої вартості 1,68 гривні за кіловат-годину вартість знизиться до 1,44.

Така норма буде діяти для тих громадян, які споживають в місяць до 250 кВт-год. Для тих же, чиє споживання буде понад 250 кВт-годин, залишиться колишній тариф на електроенергію - 1,68. Тобто, в будь-якому випадку за електрику не доведеться платити більше.

Найбільш проблемним залишається тариф на тепло і гарячу воду

До речі, його питома вага в комунальній платіжці найвища. Однак тут влада "умила руки": тариф на тепло будуть формувати на місцях. При цьому Герус зазначив, що багато чого буде залежати від здатності підприємства теплокомуненерго до ефективного самоврядування.

"Чим ефективніше підприємство теплокомуненерго, тим нижче тариф", - зауважив нардеп.

Андрій Герус також повідомив, що компанія Нафтогаз зараз працює над тим, щоби тариф на газ для підприємств ТКЕ становив 7,4 гривні. Про цю ж ціну для підприємств теплокомуненерго повідомив днями і глава Нафтогазу Юрій Вітренко.

Щоправда, обидва представники влади вважають за краще замовчувати, що за таким тарифом підприємствам ТКЕ будуть відпускати газ тільки по для обігріву населення - за суворими квотами. А іншим споживачам, включаючи й бюджетні організації (лікарні, дитячі садки, школи) доведеться платити за газ за ринковою ціною. З огляду на те, що газ в Європі вже перевищив ціну 700 доларів за тисячу кубометрів, ця ціна може виявитися непідйомною для багатьох бюджетних і небюджетних організацій.

Нагадаємо, глава Нафтогазу Юрій Вітренко закликав підприємства ТКЕ економно витрачати газ для населення. Тоді частину цього енергоресурсу можна буде витрачати і на опалення бюджетних закладів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ