У Зеленського розповіли, що відбувається з курсом долара в Україні

Автор: Марченко Любов

В Україні немає підстав для обвалу гривні і стабільного зростання курсу долара. Подорожчання американської валюти, яке ми спостерігаємо зараз – лише короткострокове коливання. А надалі курс долара буде стабільним.

У Зеленського розповіли, що відбувається з курсом долара в Україні - today.ua

Радник президента України з економічних питань Олег Устенко розповів, що відбувається з курсом долара в Україні, і чому в країні така висока інфляція.

На п'ятницю, 21 січня, НБУ встановило такі офіційні курси валют:

  • 100 доларів США – 2832 грн. (28,32 за долар, -8 коп.)
  • 100 євро – 3211 грн. (32,11 за євро, -8 коп.)
  • 100 російських рублів – 36,9 грн. (3,69 за 10 рублів, -4 коп.)
  • 100 польських злотих – 7,10 грн. (7,10 за злотий, -2 коп.)

У Зеленського розповіли, що відбувається з курсом долара в Україні Таким чином, курс долара другий день поспіль продовжує знижуватися. Але говорити про те, що курси валют дали зворотний хід, і гривня надалі зміцнюватиметься, поки що передчасно. Все-таки долар за недовгий період подорожчав майже на цілу гривню.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Проте Олег Устенко переконаний, що гривня невдовзі візьме своє. Говорити про стійку тенденцію зростання курсу долара не варто, вважає радник президента. Січневе зміцнення "американця" - це лише короткострокове коливання.

Українська фінансова система зараз міцна, як ніколи, переконаний економіст. Обсяг золотовалютних запасів перевищує 30 мільярдів доларів, і це дуже багато.

"Якщо говорити про курси валют, то можуть бути коливання в короткостроковому періоді (це те, що ми зараз спостерігаємо) та довгострокові зміни. Щодо довгострокових змін, ми перебуваємо в зоні комфорту — у нас понад $30 млрд золотовалютних резервів, вони перекривають чотири місяці нашого імпорту", - розповів Устенко.

За словами радника президента, гривня просто приречена знову зміцнюватись і тіснити долар.

Інфляція залишатиметься високою

При цьому інфляція в Україні залишатиметься високою. Він нагадав, що попередній рік Україна закінчила із показником інфляції 10%. З одного боку, це - високий показник. Проте з іншого – інфляція охопила всю світову економіку.

Навіть у США, які уособлюють стабільність фінансової системи для всього світу, інфляція за минулий рік склала 7%.

"Ніколи не було такої різниці між інфляцією України та розвинутих країн, таких як США. Диференціал лише 3 процентні пункти: наша — 10%, їхня – 7%", – каже Устенко.

При цьому він прогнозує, що й у 2022 році досягти сталого зниження інфляції в Україні навряд чи вдасться. Однак і це – у руслі світових тенденцій. Найбільше провокуватимуть зростання цін два фактори.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Подорожчання енергоносіїв - це перше. А по-друге, попит на сільськогосподарську продукцію значний. У кількох латиноамериканських країнах очікується неврожай. І якщо у разі великого попиту буде недостатньо пропозицій, то ціни можуть зростати. Ми очікуємо на цьому товарному ринку додаткові інфляційні сплески" , – розповів радник президента.

Нагадаємо, незважаючи на зростання долара, українцям не радять зараз скуповувати валюту: до літа вона значно подешевшає.