У США – величезний держборг і небувала інфляція: курс долара в Україні знову зросте

Фінансові проблеми, які сьогодні мають США, найімовірніше, незабаром стануть фінансовими проблемами України. Сполучені Штати незабаром вживуть заходів, аби підтримати долар, що похитнувся. Їм це вдасться, через що поновляться активні інвестиції в американську валюту. А це означає, що інших валют, включаючи і гривню, інвестори постараються позбутися. Таким чином, курс долара в Україні знову піде вгору.

У США – величезний держборг і небувала інфляція: курс долара в Україні знову зросте - today.ua

Таку, зовсім не райдужну, перспективу для української національної валюти намалював аналітик Roboforex Андрій Гойлов.

"Головною проблемою американської економіки на даний момент є інфляція, а не держборг. Зусилля ФРС та Мінфіну спрямовані на боротьбу із цим негативним явищем", - вважає Гойлов.

У США – величезний держборг і небувала інфляція: курс долара в Україні знову зросте Щоби врятувати долар, ФРС (Федеральна резервна система – аналог нашого Нацбанку) піде на збільшення облікової ставки. На це давно чекають, і це ось-ось має статися. І це, звичайно, одразу зробить привабливішими держоблігації США. Тож інвестори понесуть свої гроші саме туди.

А це означає, що вони вилучатимуть свої інвестиції, вкладені в економіку країн, що розвиваються (Україна серед них) і вкладатимуть їх в економіку США. Таким чином, на валютному ринку знову буде надлишок гривні. Отже, її ослаблення і зростання курсу долара неминучі.

"Побічним наслідком зростання американського держборгу стане вихід нерезидентів з українських ОВДП, що вже відбувається доволі швидкими темпами. З цієї причини гривня перебуває під сильним тиском", - підсумував аналітик.

Нагадаємо, зараз гривня зміцнила свої позиції, потіснивши долар униз. При цьому деякі аналітики радять українцям купувати долар, поки він дешевий, щоби потім можна було на ньому заробити, коли його вартість знову піде вгору.

ДЖЕРЕЛОubr.ua