У Приватбанку та Ощадбанку передбачають проблеми: до чого слід бути готовими їхнім вкладникам

Автор: Марченко Любов

ПриватБанк, Ощадбанк, а також ще два державні банки – Укргазбанк та Укрексімбанк, завершать 2022 рік або з нульовою рентабельністю, або зі збитками. У другому випадку їм знадобиться докапіталізація з боку держави. При цьому вкладникам цих банків не варто побоюватися: заощадження їх не пропадуть, навіть незважаючи на збитки банків.

У Приватбанку та Ощадбанку передбачають проблеми: до чого слід бути готовими їхнім вкладникам - today.ua

Про можливу збитковість цих банків повідомляє rbc.ua з посиланням на додаток до законопроекту №8000 про держбюджет на 2023 рік.

У документі, підготовленому Мінфіном, йдеться, що за підсумками поточного року Ощадбанк і ПриватБанк, а також Укрексімбанк та Укргазбанк можуть виявитися збитковими. При цьому їм знадобиться докапіталізація. У Приватбанку та Ощадбанку передбачають проблеми: до чого слід бути готовими їхнім вкладникам У прогнозі Мінфіну йдеться, що 2022 рік буде непростим для всієї банківської системи України. При цьому більшості банків вдасться самостійно впоратися з негативними явищами та відновити свої активи завдяки майбутньому прибутку. Проте банкам, які належать державі, вочевидь доведеться допомагати.

"Іншим може знадобитися докапіталізація від акціонера. Зокрема, це ймовірний сценарій для кількох державних банків", - вважають у міністерстві.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, клієнтам цих банків немає причин для занепокоєння. Мінфін не дасть зникнути державним банкам. У проекті бюджету на 2023 рік за Мінфіном передбачено право за рішенням Кабміну випускати ОВДП – спеціально для поповнення статутних капіталів держбанків та фінансування ФГВФО. Тобто якщо грошей не вистачатиме, то їх просто додрукують.

Нагадаємо, клієнтам великого українського банку почали повертати їхні вклади.