Через війну близько третини українців втратили роботу. Водночас, різко скоротилася кількість вакансій. При цьому, навіть незважаючи на обмежену кількість пропозицій на ринку праці, все ж таки робота під час війни є. І є фахівці, які затребувані більше за інших. Отже, вони мають більше шансів працевлаштуватися.
Про те, хто зараз найбільше затребуваний на ринку праці, і в яких сферах можна знайти роботу під час війни, йдеться у звіті Центру економічної стратегії "Економіка України під час війни".
Аналітики кажуть, що до кінця 2022 року в Україні буде близько 5 мільйонів безробітних серед дорослого населення. При цьому кількість пропозицій на ринку праці дуже обмежена, а конкуренція між претендентами вкрай висока. Однак є фахівці, які користуються більшим попитом. Причому багато роботодавців готові брати людей без навичок та навчати їх по ходу справи.
У перші дні війни ринок праці майже пережив колапс. Проте вже невдовзі почали з'являтись вакансії. Насамперед вони з'явились у сфері забезпечення продуктами.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Далі з'явилися вакансії у критичній інфраструктурі, оборонній промисловості, логістиці, медицині та інших галузях", - каже керівник експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua Руслана Березовська.
А з приходом осені ринок праці ще пожвавився, зазначає експерт. Багато роботодавців поновили роботу підприємств у місцях евакуації. При цьому на ринку праці зросла кількість вакансій, і позначилися сфери зайнятості, які потребують найбільше фахівців.
Хороша новина для тих, хто не входить до затребуваних спеціалістів: багато роботодавців готові брати людей без досвіду та навчати усьому на робочому місці. Від працівників потрібні лише кмітливість та бажання працювати.
Робота під час війни найбільш доступна для таких фахівців:
- продавців, касирів, адміністраторів торгових залів, менеджерів із продажу;
- спеціалістів без досвіду роботи та студентів;
- бухгалтерів і фінансистів;
- IT-фахівців;
- будівельників;
- фахівців у сфері маркетингу та PR;
- експертів у сфері логістики.
Нагадаємо, кадровики порівняли зарплати IT-фахівців в Україні та Польщі. З'ясувалось, що рівень зарплат в обох країнах приблизно паритетний