У Кличка назвали новий тариф на електроенергію для киян

У Кличка назвали новий тариф на електроенергію, який нібито хочуть впровадити вже з 1 липня. Нова ціна за електрику більше ніж удвічі перевищує нині існуючий тариф.

У Кличка назвали новий тариф на електроенергію для киян - today.ua

Нині в Україні побутові споживачі платять по 1,68 гривні за кіловат-годину. А з 1 липня тариф на газ можуть підняти до 3,42-3,45 гривні. Таку вартість газу озвучив глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко. Він каже, що в Кабміні зараз розглядають саме таку нову ціну.

При цьому новий тариф не діятиме "з нуля", а буде застосовуватися лише для обсягу споживання понад 300 кіловат або понад 500. З "порогом" в Кабміні ще не визначилися.

"Це підвищення може торкнутися багатьох українців. Адже споживання 300 кВт*год на місяць - не такий великий показник для домогосподарств, які використовують сучасний набір техніки. А ось 500 кВт*год - це вже рівень споживання окремої групи населення, яка може собі дозволити стільки споживати і платити. Це люди, які мають великі будинки, квартири, пентхауси ", - зазначив Олег Попенко.

У Кличка назвали новий тариф на електроенергію для киян Втім, така витрата енергії може бути не лише у власників великих будинків, але й у звичайних небагатих українців, які опалюють свої оселі електрикою, і в яких немає доступу до альтернативних джерел опалення. Тому, якщо уряд не передбачить пільгу хоча б для цієї частини населення, то людям доведеться скрутно.

Олег Попенко вважає, що за рахунок такого підвищення тарифу на електроенергію держава хоче погасити свої борги перед виробниками "зеленої" енергії. Адже їхній продукт в Україні оплачується за дуже високими тарифами, і держава вже заборгувала їм величезну суму, яка обчислюється десятками мільярдів гривень. Гроші ці взяти ніде, крім як з кишені споживачів.

Однак і цього підвищення може виявитися мало. За рахунок його вдасться погасити хіба що частину боргів перед "зеленою" енергетикою. Тому Олег Попенко допускає, що прийдешнє літнє підвищення тарифів - не останнє.

"Думаю, в наступному році буде підніматися питання про те, щоб збільшити вартість електроенергії вже для всього населення", - сказав глава департаменту КМДА.

Нагадаємо, при цьому прем'єр Денис Шмигаль на одному з березневих засідань уряду заявив, що тариф на електроенергію для населення більше не підвищуватимуть. Він залишиться незмінним - на рівні 1,68 гривні.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel