Ціни на гречку незабаром стануть значно нижчими: вже відомо на скільки

Вже незабаром в Україні знизяться ціни на гречку. Експерти кажуть, що українцям залишилось чекати недовго: місяць-максимум півтора. Причому зниження вартості популярної крупи буде дуже відчутним.

Ціни на гречку незабаром стануть значно нижчими: вже відомо на скільки - today.ua

Про це розповіли експерти аграрного ринку у коментарях, які вони дали виданню seeds.

Ціни на гречку почнуть знижуватись, як тільки почнеться збір нового врожаю цієї культури. У цьому впевнений голова мінагрополітики Микола Сольський. За словами очільника профільного міністерства, цьогоріч в Україні посіяли набагато більше гречки, ніж у минулі роки. Тому вже незабаром пропозиція на ринку зросте, а отже, ціни неминуче будуть падати.

Зниження ціни на гречку прогнозує і директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий. Він навів цифри, які красномовно свідчать, що цьогоріч гречки має бути зібрано в Україні набагато більше, ніж торік. Так, у минулому році її було засіяно лише на 70 тисячах гектарів, а цього року сумарна площа посівів під цією культурою склала 120 тисяч гектарів. Отож за будь-якої врожайності валовий збір гречаного зерна має бути значно більшим за минулорічний.

Ціни на гречку незабаром стануть значно нижчими: вже відомо на скільки

"Зараз масові жнива гречки починаються. У вересні вони пройдуть і ми передбачаємо, що у жовтні буде різке здешевлення гречки. На 20%», – спрогнозував Громовий.

Крім того, він вважає, що й попит на гречку загалом буде нижчим, ніж рік тому. Адже дуже багато українців залишаються за кордоном і, судячи з усього, не мають наміру повертатись на зиму в Україну. Отже, й масив споживання буде значно меншим.

"Нас в державі зараз вже не сорок мільйонів, а тридцять. Навіть ООН визнано, що прямих біженців – це тих, які виїхали й оформилися як біженці 6,8 мільйона. По наших цифрах, біженців насправді значно більше. Бо багато людей поїхали та не оформилися", – зауважив Сергій Громовий.

Тим часом, поки що ціни на гречку лише зростають. Так, відповідно до свіжих даних зі столичних торгових мереж, вартість гречки лише за серпень у середньому зросла на 3 гривні.