Ціни на первинне та вторинне житло в Україні за останній рік практично зрівнялися. Що буде з цінами на нерухомість у 2022 році, експерти одноголосно сказати не можуть. Однак, якщо говорити з боку купівельної спроможності, то подальше зростання цін на квартири зменшить попит, а для забудовників та продавців це буде невигідно.
Експерти ринку нерухомості розраховують на стабілізацію цін на житло. Це стосується всіх квартир, зокрема тих, що перейшли із розряду первинного житла у вторинне. Оренда також не повинна рости. У найбільших містах України попит на оренду житла реалізований більш ніж на 90%. Це означає, що протягом найближчих 2–3 місяців орендодавці не планують підвищувати вартість оренди. Більше того, через зростання комунальних платежів у зимовий період комусь ціни на оренду можуть навіть знизити.
Витрати на ЖКГ не повинні перевищувати 30% від вартості місячної оренди квартири. Але у розпал опалювального сезону у старих радянських будинках комунальні витрати наймачів становитимуть 40–50% ціни оренди. Це може спричинити відтік орендарів та зниження вартості оренди на 10–15%, кажуть експерти ринку.
На вторинному ринку нерухомості квартири нового житлового фонду (будинки, збудовані у 2000-х та новобудови) займають частку 35-40%, квартири у старих будинках (сталінки, хрущовки, панельні висотки з 1990-х) – 60–65%.
Раніше були озвучені середні ціни на квартири у Києві та передмісті столиці.