Today.ua

Ціни на житло: в Україні швидко зростає попит на маленькі однокімнатні квартири у старих будинках

В Україні покупці нерухомості змінили акцент на вторинний ринок житла. Понад третину попиту на вторинному ринку посідають недорогі однокімнатні квартири. Проте ціни на житло зростають і в цьому сегменті.

На ринку житла в Україні відбувається переорієнтація попиту з дорогого житла на дешевше. Українці дедалі частіше звертаються до вторинного ринку житла, адже на первинному все дуже дорого. Хітом продажів на кінець поточного року стали невеликі квартири в будинках старої забудови.

Однак і на вторинному ринку ціни на житло не стоять на місці. За рік (із листопада 2020 року по листопад 2021) на столичному ринку нерухомості вони зросли на 12,9%. Всього за місяць (з жовтня по листопад 2021 року) вони стали вищими на 4,1%. Наразі медіанна ціна одного квадратного метра київської "вторинки" становить 1348 доларів.

При цьому ціни на однокімнатні квартири у Києві в листопаді знизилися на 3,1%. А от "двушки" стали дорожчими на 6%, трикімнатні квартири - на 5,6%, і багатокімнатне житло додало в ціні 4%.

Звичайно, ціни у різних мікрорайонах столиці дуже відрізняються. Традиційно найдорожчими залишаються Печерський та Шевченківський райони (причому у Шевченківському "вторинка" дорожча, ніж у Печерському), а найбільш демократичними за ціною залишаються Дарницький і Деснянський.

Розкид за цінами на житло на вторинному ринку столиці має такий вигляд: Найбільший попит на вторинному ринку має житло в сегменті вартості від 50 до 70 тисяч доларів. На нього припадає 37% загального попиту. Стали дуже популярні також найдешевші квартири за ціною до 30 тисяч доларів. Вони становлять 34% попиту. Причому попит на них зріс на 8%. Найбільш популярні нині невеликі однокімнатні квартири площею до 35 квадратних метрів у будинках старої забудови.

"Загалом можна говорити про те, що рівень цін на ринку стає некомфортним для покупця, і продати квартиру на вторинному ринку в найближчі місяці без чутливої знижки буде складніше, ніж на початку або в середині року, особливо з урахуванням майбутніх новорічних свят", - стверджують експерти ринку нерухомості.

Вони вважають, що у грудні та січні ринок нерухомості в Україні буде дуже млявим.

Нагадаємо, наступного року податок на житло зросте майже на чверть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ