Ціни на житло: українцям розповіли, коли будуть найвигідніші купівля та продаж квартири у 2022 році

Незважаючи на те, що ціни на житло в Україні мають певні тенденції та сезонність, "прив'язуватися" лише до сезону чи тренду при купівлі чи продажу квартири не варто. Обидва ці процеси є двома сторонами медалі, і часом те, що вигідно покупцеві, буває невигідно продавцю і навпаки.

Ціни на житло: українцям розповіли, коли будуть найвигідніші купівля та продаж квартири у 2022 році - today.ua

Експерти ринку житла поділилися з українцями своїми міркуваннями, коли найвигідніше робити покупку або продаж житла.

За словами СЕО девелоперської компанії ENSO Раміля Мехтієва, потрібно дивитися не лише на поточну ціну об'єкта, але й на те, скільки він може коштувати на різних етапах свого будівництва. Ціни на житло: українцям розповіли, коли будуть найвигідніші купівля та продаж квартири у 2022 році

Коли буде найвигідніше купувати житло?

Купівля житла найвигідніша на самому початку його продажу. Тобто, як каже Раміль Мехтієв – на етапі "котловану". Інвестувавши гроші в житло, яке тільки-но почали будувати, покупець через два-три роки отримає в своє розпорядження готову нову нерухомість. І тоді вона вже коштуватиме принаймні на 30% дорожче, ніж було в неї вкладено.

Причому це чиста вигода, навіть без урахування того, що квартири і так щорічно дорожчають. А якщо врахувати, що ціни на житло і так зростають рік у рік, то вигода може становити і всі 50%.

Коли буде найвигіднішим продаж житла?

Усі експерти погоджуються, що продавцям варто перечекати перший квартал 2022 року. У цей період ринок житла буде в анабіозі, і ціни на житло, якщо навіть зростатимуть, дуже мляво.

У жодному разі житло дешевшати не буде. Тобто від цього очікування можна нічого не виграти, проте продавець нічого й не програє. При цьому, якщо ринок будматеріалів, як і раніше, дорожчатиме, то з приходом теплої пори року ціни на житло неминуче підуть вгору. Тоді й складуться сприятливі умови для продажу квартир як на первинному, так і на вторинному ринках.

Нагадаємо, в Україні зростає попит на маленькі однокімнатні квартири у будинках радянської забудови.