Ціни на житло: після війни в Україні очікують стрімкого зростання вартості квартир

Автор: Марченко Любов

Після закінчення війни ціни на житло в Україні стрімко зростуть. Це буде пов'язано з дефіцитом нового житла та заморожуванням будівельних проектів, а також із відсутністю купівельного попиту. Крім того, позначиться вплив загальносвітової кризи, а також інфляції, спричиненої війною.

Ціни на житло: після війни в Україні очікують стрімкого зростання вартості квартир - today.ua

Що і як впливатиме на ринок нерухомості, розповів співзасновник та керуючий партнер INSPI Development Володимир Семенцов.

Зараз реально судити про вартість житла непросто, оскільки ще з початку війни офіційно купівля-продаж житла в Україні стоїть на паузі. При цьому ринок оренди житла активізувався, але щодо операцій з відчуження нерухомості, то поки учасники ринку вичікують.

Як стверджує Володимир Семенцов, нині на український ринок нерухомості негативно впливає ціла низка факторів. Насамперед, варто звернути увагу на відсутність платоспроможного попиту, інфляцію, втрату кваліфікованих кадрів, а також ризики, пов'язані безпосередньо з бойовими діями. Це призводить до майже повного невідання щодо того, якою може стати вартість одного квадратного метра завтра.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Пенсіонери зможуть купувати всі продукти за 80% ціни: що потрібно зробити

"Ціни на будматеріали, за даними девелоперів, з березня до травня зросли в середньому на 15-20%", - повідомив Семенцов.

При цьому він не виключає, що наступні місяці вони можуть зрости ще мінімум на 10%. Це неминуче призведе до того, що вартість одного квадратного метра квартири зросте в середньому на 5-10%.

Ціни на житло: після війни в Україні очікують стрімкого зростання вартості квартир Крім того, ринок житла неабияк підкосило підвищення облікової ставки НБУ до 25%. Дорогі кредити не зможуть взяти ані девелопери під забудову нового житла, ані покупці. Все це призведе до повного чи переважного застою у будівельній галузі. Через це житло на ринку буде у великому дефіциті. А що є дефіцитним, те дешевим бути не може.

"Відсутність доступних цільових кредитів під мінімальні відсотки саме на будівництво може спричинити за собою велику кризу недобудов, адже в зоні ризику банкрутства можуть опинитися не лише невеликі та середні компанії, які будували переважно за залучені з продажу кошти, а й великі забудовники, у яких на стадії зведення знаходиться кілька великих проектів", – наголошує експерт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Практично всі експерти сходяться на думці, що на всю сферу будівництва в Україні чекають дуже важкі часи, що призведе до відчутного дефіциту житла вже наступного року.

Нагадаємо, ціни на оренду житла у Києві починають потроху відновлюватися. Так, у червні вони вже становлять понад 61% від довоєнної вартості оренди.