Ціни на яйця у новому році залишаться старими: названі причини

Восени 2022 року ціни на курячі яйця досягли своїх рекордних позначок. Лише за жовтень цей продукт додав 60,5% до попередньої вартості. У новому році ціни на яйця не будуть падати.

Ціни на яйця у новому році залишаться старими: названі причини - today.ua

Такі прогнози надає Інститут аграрної економіки.

Війна відчутно вплинула на виробництво яєць в Україні. Ціла низка факторів сприяла рекордному ціноутворенню на цей продукт. Через військову агресію РФ деякі регіони України виявилися тимчасово окупованими. Крім того, багато підприємств зазнали руйнування або були пограбовані. Одна з найбільших у країні Чорнобаївська птахофабрика зруйнована під час бойових дій.

На початку війни через невизначеність та невпевненість у майбутньому деякі підприємці не запустили інкубацію нового поголів'я. Тому на багатьох птахофабриках використовують старих птахів, в яких несучість набагато нижча, ніж у молодих. На ціни також вплинула й енергетична криза.

Ціни на яйця у новому році залишаться старими: названі причини

Аналітики Інституту аграрної економіки спрогнозували ціни на курячі яйця у 2023 році. Вони впевнені, що у першому півріччі суттєвого падіння вартості не очікується. На початку року відзначатиметься сезонне падіння виробництва яєць. А навесні попит на цей продукт зросте напередодні великодніх свят. Ймовірно, цінники на полицях супермаркетів встановляться у середньому на рівні 75 грн за десяток яєць.

На рекордні ціни на яйця відреагували у Міністерстві аграрної політики. Там заявили про укладення договорів із підприємцями, які мають сприяти стабілізації вартості яєць.

Нагадаємо, в Україні прогнозують масове банкрутство фермерів і ймовірний дефіцит хліба.

ДЖЕРЕЛОznaj.ua