Ціни на яйця почали зростати: скільки коштуватиме десяток до Нового року

В Україні почали зростати ціни на яйця. Щоправда, поки вони ще демонструють помірне зростання. У середньому з початку листопада вони зросли на 1%. Проте вже до нового року аналітики ринку передбачають їхнє стрімке зростання.

Ціни на яйця почали зростати: скільки коштуватиме десяток до Нового року  - today.ua

Порівняно з початком місяця ціни на яйця зросли до середини листопада на 1%. Нині їхня середня вартість у роздрібному продажі становить 35,2 гривні за 10 штук.

До нового року ціни на яйця обов'язково зростуть, каже аналітик "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ) Світлана Литвин. У цьому відіграють роль два фактори. По-перше – сезонність. У цей час року продуктивність курей-несучок завжди знижується, і яєць стає менше. Ціни на яйця почали зростати: скільки коштуватиме десяток до Нового року

"Зменшення пропозиції призводить до зростання ціни. Подібну тенденцію ми поступово спостерігатимемо до новорічних свят, коли ціна на курячі яйця досягне показника 38-40 грн за 10 штук", – каже Світлана Литвин.

При цьому на тлі зниженої пропозиції попит на яйця зростатиме. У цьому відіграє роль наближення низки новорічних свят. Страви з яєць та із вмістом яєць незмінно присутні на новорічному столі українців. Тому до свят зазвичай попит на яйця зростає, а, відповідно, зростає і ціна на них.

Таким чином, не виключено, що подекуди ціни на яйця добіжать і до півсотні гривень. За такої вартості яйце стає дорогим продуктом, який не соромно навіть буде дарувати до свята поштучно – кожне в окремій упаковці.

Нагадаємо, медики стверджують, що яйця обов'язково мають бути в раціоні кожної людини. Помірна кількість з'їдених яєць кожному додасть не лише здоров'я, а й краси.

ДЖЕРЕЛОhvylya