Ціни на продукти в Польщі вже вдвічі дешевші, ніж в Україні

У сусідній з нами Польщі ціни на багато продуктів майже вдвічі нижчі, ніж в Україні. При цьому середня зарплата у поляків майже втричі вища за українську. Такий порівняльний аналіз цін, зроблений одним з українських видань.

Ціни на продукти в Польщі вже вдвічі дешевші, ніж в Україні - today.ua

Як відрізняються ціни на продукти

На українських прилавках, ціни на продукти вище польських в 1,6-2 рази. Якщо перерахувати польські цінники у гривнях, то вийде така картина:

  • огірки в Польщі коштують 14,9 гривні за кілограм, а в Україні - 23 гривні;
  • буряк на польських прилавках - 9 гривень, а у нас - 15;
  • помідори в Польщі коштують 26,1 гривні, а в Україні - 40 гривень;
  • яблука сорту "Чемпіон" у наших сусідів йдуть за 7,5 гривні, а у нас - за 15.

Незважаючи на те, що в нас ціни на продукти вже набагато вищі, наша зарплата майже втричі нижче польської. Так, в Польщі у поточному, 2021, році середня зарплата становить близько 5,5 тисячі злотих. Це приблизно 1 445 доларів. А в Україні середня зарплата - 13,5 тисячі гривень. В американській валюті це буде лише 500 доларів. Ціни на продукти в Польщі вже вдвічі дешевші, ніж в Україні При цьому ціни на продукти в Україні продовжують рости і бити рекорди. Так, за рік (з травня 2020 року по травень 2021) ціна на соняшникову олію зросла на 75%, вартість цукру стала вище на 67%, яйця подорожчали більш ніж на 34%, а хліб виріс у ціні майже на 17%.

У червні цього року зростання цін не зупинилося. Незважаючи на настання літа, дорожчають навіть овочі. Так, капуста у червні стала дорожчою вдвічі, буряк зріс у ціні в 1,6 рази, морква подорожчала на 78%. Крім того, на 16%, вже у червні, подорожчала курятина.

Нагадаємо, з січня 2022 року в Польщі зросте мінімальна зарплата. Польський уряд обіцяє надбавку в 200 злотих або майже в півтори тисячі гривень. Таким чином, з січня 2022 року польська мінімалка складе 21 440 гривень. У Україні з нового року підвищать мінімалку до 6500 гривень.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua