Ціни на продукти: українцям розповіли, що подорожчає у червні

Автор: Марченко Любов

У червні ціни на продукти будуть, як і раніше, рости. Втім, фахівці прогнозують зростання цін не на все продовольство, проте основні тенденції, що встановилися на українському ринку продовольства, поки збережуться.

Ціни на продукти: українцям розповіли, що подорожчає у червні - today.ua

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин поділився своїми міркуваннями, які ціни на продукти готує українцям перший місяць літа. На деякі групи продовольчих товарів ціни вже не будуть рости так стрімко, як на початку року. Однак інші види продуктів все ще будуть активно спустошувати гаманці українських громадян.

Що буде з цінами на овочі

Товари овочевої групи зазвичай дорожчають від початку року до його середини. Причому подорожчання це істотне - близько 60-70%, говорить експерт. Справа в тому, що торішні овочі до кінця весни або закінчуються, або вже втрачають кондицію. І на авансцену продажів виходять молоді овочі.

Однак до цьогорічного нового врожаю ще далеко, і тому українські молоді овочі в торговій мережі представлені тільки тепличною продукцією. А вона, звичайно, дорога. При цьому з Туреччини вже йдуть до нас на продаж грунтові помідори, а з Єгипту надходить картопля, вирощена в природних умовах. Тому не дивно, що саме в цю червневу пору ціни на імпортні овочі істотно нижче вартості вітчизняних молодих овочів. Так, українська молода картопля з теплиці зараз коштує близько 60-70 гривень за кілограм, у той час як за єгипетську просять 40. Ціни на продукти: українцям розповіли, що подорожчає у червні А в цілому, ціни на продукти з овочевої групи доволі високі і такими залишатимуться ще, принаймні, до кінця другої декади червня, вважає Олег Пендзин.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Українських біженців у Німеччині закликали виїхати до Польщі: в країні виник гострий дефіцит місць

"До цього часу на український ринок повинні почати надходити молоді овочі з відкритого грунту вітчизняного виробництва ... І вже в липні ми будемо мати доволі велику пропозицію дешевих овочів на внутрішньому ринку", - говорить Олег Пендзин.

Хліб усе ще буде дорожчати

Ціни на хліб знижуватися не будуть. Принаймні, до надходження зерна нового врожаю. Лише коли в засіки піде новий урожай, стане більш-менш ясно, як може змінитися вартість хліба. Тому ціни на продукти хлібної групи поки зростатимуть, хоч і не так швидко, як це було раніше.

"Із цим ми буде жити приблизно до серпня, поки не піде зерно нового врожаю. Тоді побачимо, в залежності від врожаю, як зміняться ціни", - говорить Пендзин.

Ціна на соняшникову олію поки знижуватися не буде

Звичайно, такого безпрецедентного зростання цін на соняшникову олію, як це було в осінньо-зимовий сезон 2020-2021 року, вже не буде. Можливо, олія ще буде дорожчати, але вже не так стрімко. Тому в українців буде час трохи оговтатись від шоку, викликаного щоденним переписуванням цінників у магазині.

Подальший алгоритм розвитку вартості соняшникової олії, знову ж таки, буде залежати від врожаю соняшнику. Однак у червні про це ще передчасно судити. Тому в цьому сегменті ринку червень ніяких змін не принесе.

Цінами на м'ясо українців не налякають

Ціни на продукти м'ясної групи багато в чому залежать від вартості зерна. Тому, якщо урожай зернових буде непоганим, то ринок м'яса повинен відреагувати на це стабілізацією цін. Ціни на продукти: українцям розповіли, що подорожчає у червні Втім, вони в Україні і так були доволі високі. Тому, зростання вартості зерна на них, звичайно, позначилось, але не так сильно, як цього можна було очікувати. Отже, великого підвищення цін на продукти м'ясної групи чекати не варто.

Хоча, звичайно, Україна вже дійшла до ручки у виробництві продукції ВРХ. Так, навіть у голодному 1946 році в УРСР нараховувалося 8 мільйонів голів великої рогатої худоби. А в 1991-му, під фінал Союзу, її чисельність становила 26 мільйонів. Зараз же в нашій незалежній країні налічується лише 1,8 мільйона голів ВРХ, поділився експерт гнітючою статистикою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Молочні продукти можуть подешевшати

Але навіть при такій незначній кількості худоби, з приходом літа молоко і молочні продукти можуть трохи подешевшати. Адже зараз корови вийшли на пасовища, і у них виросли надої. Це, звичайно, буде сприяти зниженню цін на продукти молочної групи. Однак розраховувати на те, що це зниження буде істотним і на щось вплине, не варто. Так - дрібниця, але приємно.

Нагадаємо, в Україні стрімко падає ціна на полуницю. Зараз вона вже дешевша, ніж була в минулому році. Однак через сильні дощі та холодну погоду ягоди не встигають дозрівати, і тому ціна може знову почати рости.