Ціни на продукти: українцям назвали, що найближчим часом сильно подорожчає

Зростання цін на продукти, яке відчутно вдарила по гаманцях українців в кінці минулого - на початку нинішнього року, із початком активного збору врожаю не припиниться. Звичайно, щось може в розпал сезону подешевшати, проте ціни на продукти із базового набору будуть, як і раніше рости, вважають експерти.

Ціни на продукти: українцям назвали, що найближчим часом сильно подорожчає - today.ua

В Україні ціни на продукти ростуть не лише під впливом погодних умов, а й під впливом загальносвітових тенденцій. У всьому світі дорожчає продовольство, і ніяка окремо взята країна не може протистояти цьому глобальному процесу.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин поділився своїми міркуваннями, як буде розвиватися ситуація з цінами на продукти, і що може найбільше здорожчати вже найближчим часом.

Основних факторів, що спровокували глобальне зростання цін на продукти, економіст називає два. Перший - пандемія коронавірусу, що порушила транспортні потоки і торговельні зв'язки, які напрацьовувалися десятиліттями. Другий - несприятливі погодні умови у торішньому аграрному сезоні, а тепер ще й навесні нинішнього року.

Наслідком цього всього стало безпрецедентне зростання цін на продукти, яке, на жаль, буде продовжуватися.

Рекордсменом у зростанні цін стала соняшникова олія

Ціни на продукти: українцям назвали, що найближчим часом сильно подорожчає За рік вона подорожчала на 80%. Ціна пляшки в торговій мережі підскочила до 50-70 гривень. У минулому році об'єктивно був низький врожай соняшника. Через це сировина вийшла дуже дорога, що спровокувало зростання вартості олії. А тут ще й Китай почав активно скуповувати соняшникову олію на світовому ринку, що також сильно потягнуло вгору ціну на неї.

Цьогоріч не варто розраховувати, що соняшникова олія подешевшає. Експерти прогнозують подальше зростання ціни на неї.

Цибуля також виросте в ціні

Загалом, прогнози на урожай овочів так званого борщового набору непогані, каже експерт. Але при цьому цибуля коштуватиме дорого. Все - через дощі, які рясно йшли у червні. У підсумку, на зберігання заклали багато вологої цибулі. Природно, зберігатись вона буде гірше, ніж сухий овоч. Через це її ціна, звичайно, не буде низькою.

"Тому зараз виробники знову можуть почати на ній заробляти. Як зміняться ціни, поки говорити рано, але однозначно ціни будуть вищі, ніж у минулому році", - поділився своїми міркуваннями голова напрямку "овочі та фрукти" агентства АПК-Інформ Олександр Хорєв.

При цьому капуста, морква, буряк, картопля, швидше за все, будуть залишатися в межах торішніх цін, зауважив експерт.

Подорожчають також молочні і м'ясні продукти

Ціни на продукти: українцям назвали, що найближчим часом сильно подорожчає Молочка дорожчатиме, в першу чергу, через дефіцит сировини. В Україні скорочується молочне поголів'я, і природно, робити якісний молочний продукт стає дедалі важче. Через це сировина стає усе дорожче, і це автоматично викликає зростання цін на кінцевий продукт.

Ця ж причина - скорочення сировинної бази, призведе і до зростання цін на м'ясну продукцію.

Ситуацію може ще погіршити законопроект №5660, який змусить навіть найдрібніших фермерів платити мінімальні податкові зобов'язання. Це також змусити їх піднімати ціни на свій продукт.

Нагадаємо, експерти також не обіцяють зниження цін на фрукти. Головна причина їхньої дорожнечі - несприятливі погодні умови, які склалися на початку сезону.