Ціни на продовольство в світі побили десятирічний рекорд: фахівці дали прогноз на наступний сезон

Автор: Марченко Любов

У світі стрімко дорожчає продовольство. До кінця вересня нинішнього року ціни на продукти побили десятирічний рекорд і продовжують зростати. Основна причина їхнього зростання - випередження попиту над пропозицією.

Ціни на продовольство в світі побили десятирічний рекорд: фахівці дали прогноз на наступний сезон - today.ua

Про це йдеться в звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО).

В середньому за рік (з вересня 2020 по вересень 2021) світові ціни на продовольство виросли на 32,8%, тобто фактично на третину.

Найбільшу лепту в підвищення вартості продовольства внесли зернові культури і рослинні масла. Зокрема, ціни на пшеницю за рік зросли на 41%. При цьому 4-відсотковий приріст вони продемонстрували тільки за вересень 2021.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Світові ціни на рис у вересні також відчутно зросли. А ось кукурудза за вересень майже не подорожала. Вона додала в ціні лише 0,3%. Причому, в цьому є чимала заслуга нашої України. Ціни на продовольство в світі побили десятирічний рекорд: фахівці дали прогноз на наступний сезон

"Ціни на кукурудзу зросли на помірні 0,3 відсотка - в середньому на 38 відсотків вище в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - оскільки поліпшення глобальних перспектив врожаю і початок збору врожаю в Сполучених Штатах Америки та Україны в значній мірі протидіяли зростанню цін", - йдеться у продовольчому звіті ООН.

Дуже сильно за рік піднялося в ціні рослинне масло - на 60%. При цьому за вересень нинішнього року рослинні масла в середньому подорожчали на 1,7%. Особливо гостро відчуває світ брак пальмового масла, яке нині входить, в тій або іншій кількості, майже в усі продукти.

"Світові ціни на пальмове масло досягли 10-річного максимуму через стійкий глобальний попит на імпорт і побоювання з приводу нестачі робочої сили мігрантів, що впливає на виробництво в Малайзії", - пишуть у звіті ФАО.

На 53,5% в порівнянні з минулим роком зросла також ціна на цукор.

Не так сильно, але також подорожчали молоко і молочні продукти, пишуть у звіті ООН.

Єдина група продуктів, яка в світовому вимірі не подорожчала - це м'ясо і м'ясні продукти, відзначено в звіті ФАО. Втім, схоже, що Україну і тут стабільність обійшла стороною: у нас м'ясо також стало дорожче.

Які очікування ФАО пов'язує з урожаєм 2021 року

Експерти аграрного ринку очікують високого врожаю зернових культур, який повинен досягти 2800 мільйонів тонн. Однак, навіть незважаючи на такий гігантський валовий збір, це не зможе повністю задовольнити попит зростаючого людства. Його прогнозують на рівні 2811 мільйонів тонн, і це на 1,8% вище, ніж у минулому сезоні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, людство потихеньку поїдає свої запаси зерна та інших продуктів тривалого зберігання. Поки це ще - в комфортних рамках. Однак, судячи з усього, ціни на продовольство будуть рости і далі.

Нагадаємо, в Україні прогнозують зниження ціни на соняшникову олію через зниження попиту на насіння соняшнику на світовому ринку.