Ціни на каву продовжують рости. Ця тенденція буде незмінною на світовому ринку ще, принаймні, і на початку 2022 року. Зростання світових цін пов'язують із двома чинниками: катастрофічно малим збором врожаю зерен в основних країнах-постачальниках кави, а також скороченням виробництва кави через локдаун.
Цьогоріч різко скоротилися поставки кави на світовий ринок від трьох основних експортерів цього продукту - Бразилії, Колумбії та В'єтнаму. Причому якщо Бразилія і Колумбія недоотримали урожай кави через украй несприятливі погодні умови, то у В'єтнаму була інша причина.
Туди лишень докотився дев'ятий вал пандемії коронавірусу. Через різке зростання кількості захворювань, багато підприємств припинили роботу, що не забарилося позначитися на обсягах виробництва і, відповідно, на експортних поставках.
В результаті, експорт в'єтнамської кави у серпні впав майже на 9% порівняно з липневим. А в період із січня по серпень 2021 В'єтнам відправив на експорт на 6,4% кавових зерен менше, ніж за той же період 2020 року. А він, між іншим, є другим експортером цього продукту в світі після Бразилії. Однак через загибель великої частини врожаю у Бразилії та Колумбії внаслідок заморозків і посухи, в'єтнамська кава йшла на "ура" і, до того ж, за вищою ціною. Це дозволило в'єтнамцям за нижчий обсяг поставок отримати вищу виручку у порівнянні з минулим роком.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Не варто покладати великих надій і на наступний сезон. У Колумбії лютують нові штами коронавірусу, зупиняючи одне виробництво за іншим. У В'єтнамі епідемія теж щодуху косить працівників. І в Бразилії невідомо, як усе складеться далі.
Тому в нинішньому році ф'ючерси на еталонну каву арабіка вже виросли в ціні майже на 46%, а на каву робуста - більш ніж на 52%. Підігрівати ціни на каву буде і попит, який ось-ось обіцяє вирости. У США і Європі вже більшість населення вакциновано від ковіду. Там незабаром почнуть масово відкриватися кав'ярні, і попит на зерна піде вгору.
Тому українцям, які не готові щодня залишати в кав'ярнях десятки, а то й сотні гривень за чашечку ароматного напою, а вважають за краще кавувати у себе на кухні, не завадило б запастися кількома кілограмами зерен, аби спокійно пережити смутні часи. А там, дивись, ковід у В'єтнамі піде на спад, а від Бразилії відступлять морози. І все буде як до пандемії.
Нагадаємо, вчені назвали дозу кави, яка може вплинути на тривалість життя, а також ідеальний час доби для вживання цього напою.