В Україні стартував сезон тепличної ягоди. Першою в продажу з'явилася суниця. Її вартість приблизно така сама, як і на початку минулорічного ягідного сезону. Однак у цьому році він наступив на два тижні пізніше. Тому фахівці не беруться прогнозувати, якими будуть ціни на полуницю і суницю в подальшому.
Пізній початок ягідного сезону пов'язаний із небувало холодною весною нинішнього року. Навіть у теплицях ягоди стали дозрівати на два тижні пізніше, ніж торік. За суницю, що з'явилася в торговій мережі близько 10 днів тому, просять 7,89 долара за кілограм. Це приблизно така ж ціна, як була на початку сезону в минулому році, відзначають експерти. Але торік на цю пору вже були менші ціни полуницю і суницю.
"Основною причиною прогнозованого нами раніше відставання нинішнього сезону збирання врожаю, є нетипово холодна перша половина весни в нинішньому році", - говорить незалежний консультант FAO Олександр Хорєв.
У минулому році в третій декаді квітня ціни на полуницю вже знижувалися. Так, 23 квітня 2020 року оптові партії полуниці пішли в торгову мережу вже по 2,59 долара за кіло. Експерти ринку прогнозували, що ціни будуть знижуватися і далі. Тим більше, що вже був "на носі" сезон грунтових ягід. Однак холодний травень, який приніс в багато регіонів заморозки на грунті, сильно відкоригував ці прогнози.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тому сказати, як буде розвиватися ситуація на ринку ягід цьогоріч, і якими будуть ціни на полуницю і суницю, не береться ніхто. Як і в минулому році, все буде залежати від погоди. Якщо за незвично холодним квітнем настане теплий травень, то ціни на ягоди дуже швидко почнуть знижуватися. Якщо ж травень також буде холодним, то й вартість грунтових ягід не буде набагато меншою, ніж ціни на полуницю із теплиць.
Нагадаємо, спеціалісти розповіли, як потрібно вибирати полуницю. У ягід має бути яскрава зелена плодоніжка, причому без білих смуг. Наявність білих смуг на плодоніжці свідчить про те, що ягоду вирощували з великими дозами "хімії".